2014-10-27

Biznes na osiedlu

Po sklepach convenience przyszedł czas na „wygodne” galerie handlowe.

Biznes na osiedlu fot. Galeria Dębiec

Tegoroczny październik niewątpliwie jest miesiącem otwarć galerii handlowych. Dokładnie w połowie miesiąca zostało otwarte centrum handlowe Galardia w Starachowicach, a już 25 października dołączyła niego Galeria Dębiec w Poznaniu. To jednak koniec podobieństw bo oba obiekty zdecydowanie się od siebie różnią. Galardia to największe centrum handlowe w Starachowicach, zaś Galeria Dębiec to obiekt o zasięgu lokalnym.

Galeria Dębiec jest centrum handlowym typu convenience, które powstało po to, aby zapewnić mieszkańcom południowej części Poznania i okolic wygodę codziennych zakupów. Znajdzie się tu m.in. Biedronka, całodobowy klub fitness oraz kilkadziesiąt sklepów i punktów usługowych zarówno dużych, sieciowych marek, jak i lokalnych przedsiębiorców. W niedalekiej przyszłości otwarta zostanie również sala zabaw dla dzieci, która będzie jedną z największych w mieście – mówi Dennis Klein, prezes RED Real Estate Development, głównego inwestora.

Nowa galeria ma blisko 10 tys. m2 powierzchni najmu. Na dwóch poziomach mieści się kilkadziesiąt lokali handlowo-usługowych. Głównymi najemcami są Biedronka i klub fitness szwedzkiej sieci Fitness24Seven, który wybrał Galerię Dębiec na swój rynkowy debiut w Polsce. Oprócz nich klienci będą mogli zrobić zakupy w drogerii Hebe, sklepie Pepco oraz KiK.  (mak)