2014-10-17

Gdzie się zmieści Czerwona Torebka?

Właściciele dyskontów zapowiadają 100 kolejnych otwarć.

Gdzie się zmieści Czerwona Torebka? fot. Czerwona Torebka

Łącznie w całym kraju działa 20 Czerwonych Torebek, w których klienci mogą znaleźć produkty spożywcze i przemysłowe. Najnowsze otwarcie miało miejsce na początku października tego roku. Powierzchnia dyskontów ma od 550 do 850 m2. Sklepy najczęściej mieszczą się w pobliżu osiedli mieszkaniowych i dużych skupisk ludzkich. W podobnych miejscach mają powstawać kolejne sklepy.  Właścicielem dyskontów Czerwona Torebka jest spółka Czerwona Torebka.

Interesują nas lokalizacje o dużym potencjale handlowym. Otwieramy dyskonty Czerwona Torebka zarówno w największych miastach, takich jak Poznań, Gdańsk czy Szczecin, jak i w mniejszych miejscowościach – np. Kluczbork, Oleśnica – wymienia Maciej Bartosik z biura prasowego spółki Czerwona Torebka.

Na razie najwięcej Czerwonych Torebek działa na zachodzie kraju. Prym wiedzie pod tym względem Wielkopolska, ale dyskonty działają również m.in. w woj. pomorskim, zachodniopomorskim i śląskim.  Właściciele sieci zapowiadają jednak ekspansję do kolejnych województw.

Docelowo Czerwona Torebka ma być obecna na terenie wszystkich województw. Mamy już podpisane umowy na ponad 100 kolejnych lokali, które znajdują się w całym kraju. Również w województwach, gdzie Czerwona Torebka nie była jeszcze obecna. Kolejne otwarcia planujemy jeszcze przed rozpoczęciem sezony świątecznego – zapowiada Maciej Bartosik. (mak)