2014-10-16

Wybierz biznes dla siebie

Na Targach Franczyzy w dniach 16-18 października odwiedzający będą mogli poznać sprawdzone sposoby na zarabianie i dowiedzieć się jak z sukcesem rozwinąć swoją firmę i wybrać dla niej najlepszy lokal.

Wybierz biznes dla siebie fot. Marek Relich

Na Targach Franczyzy w dniach 16-18 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wystawcy zaprezentują ponad 150 sprawdzonych pomysłów na firmę. O tym jak wybrać najlepszy biznes dla siebie podpowiedzą eksperci na Forum Szkoleniowym. Gościem specjalnym będzie Michał Niemczycki, który opowie jak robi się biznes: od powołania start-up aż po sprzedaż produktu.

Co roku kilka tysięcy osób zakłada swoją firmę na licencji franczyzowej. Wielu spośród z nich swoich partnerów biznesowych poznaje właśnie na Targach Franczyzy. Przez trzy dni przedsiębiorcy mają okazję przeprowadzić dziesiątki rozmów, na podstawie których zdecydują o wyborze najlepszego partnera do współpracy

Do Pałacu Kultury przyszedłem, żeby sprawdzić ofertę firm odzieżowych. Jednak w trakcie targów moimi faworytami zostały firmy z zupełnie innych branż - potwierdza Artur Tokarski z Warszawy, uczestnik zeszłorocznych targów.

Targi Franczyzy to jedyna okazja w roku do spotkania tak wielu przedstawicieli sieci franczyzowych z kraju i zagranicy. Najliczniejszą grupę stanowią przedstawiciele sieci gastronomicznych. O frekwencję zadbały również firmy z branży uroda i fitness. Swoją ofertę franczyzową zaprezentują salony kosmetyczne, rozlewnie perfum czy drogerie. Nie zabraknie również banków, sieci spożywczych i przedstawicieli branży motoryzacyjnej. Łącznie franczyzobiorcy będą mieli do wyboru kilkanaście branż.

Pomocne w wyborze pomysłu na biznes będą wykłady ekspertów na Forum Szkoleniowym. Arkadiusz Słodkowski z Polskiej Organizacji Franczyzodawców podpowie, jakie cechy powinien posiadać przedsiębiorca, który myśli o własnej firmie, a Michał Wiśniewski z firmy doradczej PROFIT system wyjaśni, na czym polega współpraca we franczyzie.