2014-10-13

(Super)market rozkwita

Stokrotka wprowadza nowy format sklepów. Do supermarketów dołączą teraz mniejsze powierzchniowo markety.

(Super)market rozkwita fot. Stokrotka

Wiele marek sklepów spożywczych obecnych na polskim rynku prowadzi sklepy w kilku formatach. Sztandarowym przykładem może być francuski Carrefour, który prowadzi w Polsce hipermarkety, supermarkety i niewielkie osiedlowe markety. Teraz do grona firm, które prowadzą różne formaty sklepów spożywczych dołączyła lubelska Stokrotka. Dotychczas w sieci działały wyłącznie supermarkety, które miały od 400 do 800 m2 powierzchni handlowej. W tym roku w sieci pojawiły się również markety, w których powierzchnia sprzedaży ma od 200 do 400 m2.

Nowa formuła będzie umożliwiać klientom zrobienie pełnych zakupów, ze szczególnym uwzględnieniem szerokiej oferty artykułów świeżych. Chcemy, żeby markety były blisko klienta, na osiedlach mieszkaniowych w większych miastach oraz miejscowościach gminnych. Te lokalizacje pozwolą nam dotrzeć do szerszej grupy potencjalnych klientów – mówi Krzysztof Książek, dyrektor ds. franczyzy w Stokrotce.

Supermarkety Stokrotka obsługują klientów już od 20 lat. Sieć liczy ponad 250 placówek, a w tym roku po raz pierwszy pojawili się w niej franczyzobiorcy. Stokrotki należą do Emperia Holding. (mak)