2014-09-24

Sposób na przedszkole

Lokal na przedszkole musi spełniać wyjątkowo rygorystyczne wymogi budowlane. Właściciel Przedszkoli Niepublicznych Krasnoludki znalazł na to sposób.

Sposób na przedszkole Fot. Przedszkole Niepubliczne Krasnoludki

Każdy, kto myśli o otwarciu prywatnego lub niepublicznego przedszkola musi mieć dużą cierpliwość, sporo czasu i pełen portfel. Lokal, w którym może działać przedszkole musi spełniać wszystkie wymagania określone przepisami budowlanymi, przeciwpożarowymi i sanitarnymi obowiązującymi w obiektach przeznaczonych do zbiorowego żywienia i pobytu dzieci. Przepisy dokładnie regulują m.in. liczbę pomieszczeń i sanitariatów, wysokość pomieszczeń (min. 3m), czas nasłonecznienia, czy poziom podłogi (min. 30 cm) powyżej terenu otaczającego budynek.

Sieć Przedszkoli Niepublicznych Krasnoludki znalazła na to sposób. Jej partnerzy otrzymują w zarządzanie placówki przygotowane do otwarcia.

Nasz najnowszy projekt „wykończenia pod klucz” jest stworzony dla tych osób, które chciałyby otworzyć swoje własne przedszkole, a nie mają dostatecznie dużo czasu aby zająć się pracami wykończeniowymi lokalu i dostosowaniem placówki do wymogów unijnych. Oddajemy w ręce nowego właściciela gotowe, nowocześnie urządzone i kompletnie wyposażone przedszkole, co pozwala szybko i komfortowo rozpocząć swój własny biznes – mówi Karolina Zielińska-Wojnarowska, menedżer ds. marketingu sieci Przedszkoli Niepublicznych Krasnoludki. - Prowadzimy obecnie rozmowy z potencjalnymi partnerami, którzy są mile zaskoczeni propozycją przejęcia gotowych placówek.

Niezależnie od tego, czy przedsiębiorca przejmie wykończony obiekt, czy zdecyduje się na inwestycję od podstaw, kluczową rolę dla powodzenia placówki odgrywa jednak lokalizacja.

Najlepsze miejsca na placówkę przedszkolną to osiedla mieszkaniowe, okolice miejsc pracy, główne drogi dojazdowe do miast – wyjaśnia Karolina Zielińska-Wojnarowska. - Dodatkowo dochodzi do tego niezwykle ważna kwestia ogrodu przynależnego do lokalu, który następnie zostanie zaadaptowany pod przyszły plac zabaw.

Przejęcie gotowej placówki to nie tylko sposób na rozwój sieci, ale również dobry pomysł na biznes. Zdaniem przedstawicieli branży zapotrzebowanie na przedszkola niepubliczne stale rośnie, ponieważ liczba miejsc w placówkach publicznych jest niewystarczająca, a dodatkowym atutem przedszkoli niepublicznych jest działalność w oparciu o innowacyjne programy nauczania oraz bogata oferta zajęć dodatkowych i animacji. (asie)