2014-09-16

Dobry czas na rozbudowę

Galeria Pomorska w Bydgoszczy zyska 40 nowych najemców.

Dobry czas na rozbudowę Galeria Pomorska w Bydgoszczy

Kamień węgielny pod rozbudowywaną część Galerii Pomorskiej wmurowano w obecności prezydenta Bydgoszczy, dyrektora centrum handlowego i jego właściciela oraz firm budowlanych. Obiekt działa w stolicy kujawsko-pomorskiego od 2003 roku. W tym czasie wybrane części centrum handlowego przechodziły już modernizacje. Tym razem zmiany będą dużo większe. Galeria Pomorska dzięki rozbudowie już zyskała  parking naziemny mieszczący ponad 1,4 tys. samochodów. Wcześniej właściciel obiektu przeniósł strefę dostaw, co umożliwiło rozpoczęcie prac budowlanych, w efekcie których centrum zyska 10 tys. m2 (na razie obiekt liczy 30 tys. m2) i blisko 40 nowych lokali. Dzięki temu klienci jesienią 2015 roku będą mieli do dyspozycji 140 lokali handlowych i usługowych.

Co ósma inwestycja w Bydgoszczy finansowana jest przez miasto, pozostała część pochodzi od inwestorów prywatnych. Pokazuje to, jak bardzo zależy nam na każdym nowym projekcie w Bydgoszczy. Mamy już w mieście kilka centrów handlowych, ale to dobrze, bo konkurencja wpływa na poprawę jakości świadczonych usług i oferowanych produktów. W przypadku centrów handlowych, to mieszkańcy swoimi nogami „głosują” za tego typu inwestycjami – mówił przed podpisaniem aktu erekcyjnego Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Wysoka odwiedzalność Galerii Pomorskiej zaowocowała decyzją o jej rozbudowie, której koszt wyniesie ok. 25 mln euro. Właściciele centrum handlowego podpisali już umowę z Grupą Inditex, dzięki czemu w galerii pojawią się sklepy Bershka i Stradivarius oraz z grupą LPP, właścicielem m.in. marek House i Sinsay. Ta ostatnia jeszcze nie była dostępna w żadnej innej lokalizacji w Bydgoszczy.

Galeria Pomorska ruszyła w podróż ku przyszłości już w lipcu 2013 roku, kiedy rozpoczęliśmy pierwszą fazę inwestycji. Kilka dni temu zakończony został drugi etap – budowa cztero kondygnacyjnego parkingu. Przed nam ostatnia i najważniejsza faza – budowa nowego pasażu handlowego. Galeria Pomorska jest od lat silnie zaangażowana w życie Bydgoszczy, czujemy się częścią tego miasta, współtworzymy jego historię – mówił w trakcie uroczystości Shane Scott, przedstawiciel inwestora – firmy Resolution Property, która kupiła Galerię Pomorską w 2010 roku.

Oferta sklepów obejmuje marki odzieżowe takie jak H&M, Reserved, Cubus, KappAhl, CCC, a także supermarket Carrefour, RTV Euro AGD, Smyk, Empik, Rossmann. Klienci mogą obejrzeć film w jednej z 7 sal kina Helios oraz zjeść w wydzielonej części restauracyjnej z McDonald’s i KFC. W przyszłym roku sąsiadem centrum handlowego zostanie IKEA.  (dw)