2014-09-30

Remodeling w sąsiedztwie

Galeria handlowa musi się zmieniać. Nie ważne, czy działa w centrum wielkiego miasta czy też obsługuje klientów w mniejszej miejscowości.

Remodeling w sąsiedztwie Maciej Mędrek

Remodeling, czyli odświeżenie i modernizacja, to coraz częstszy sposób na uatrakcyjnienie starszych obiektów handlowych. Celem remodelingu może być podwyższenie wartości nieruchomości, poszerzenie i urozmaicenie oferty handlowej, a czasem gruntowne przekształcenie charakteru galerii, które może wiązać się też ze zmianą nazwy. Modernizacje przeprowadzane są nie tylko w dużych obiektach, ale również w mniejszych, lokalnych centrach handlowych.

Odświeżenie obiektu handlowego jest często odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców którzy oczekują nowych marek i poszerzonej oferty rozrywkowej, czy usługowej. Lokalne galerie często przejmują funkcje miejskich „rynków” i stają się zakupowo-rekreacyjnym centrum życia. Remodeling jest też działaniem prosprzedażowym – ma zwiększyć zainteresowanie klientów, przyciągnąć nowych najemców i  zapewnić lepsze obroty dotychczasowym. To zabieg konieczny, szczególnie w przypadku galerii starszej generacji, które muszą zmagać się z konkurencją generowaną przez nowe i większe obiekty handlowe. (mt)

Maciej Mędrek, Savills
Maciej Mędrek, Savills Senior Negotiator, Savills Sp. z o.o.

Maciej Mędrek jest specjalistą ds. wynajmu przestrzeni w galeriach handlowych. Odpowiadał m.in. za komercjalizację galerii handlowych w Przemyślu, Piekarach Śląskich, Gorlicach i Kędzierzynie-Koźlu. Obecnie pełni funkcję Senior Negotiatora w Savillis Sp. z o. o.