2014-09-22

Pruszków dostanie swoją galerię

Przy dworcu PKP powstanie centrum handlowe Nowa Stacja.

Pruszków dostanie swoją galerię fot. Nowa Stacja

Informacja o tym, że firma ECC Real Estate zbuduje w Pruszkowie galerię handlową, jest o tyle przełomowa dla mieszkańców miasta, że w okolicy do tej pory brakowało obiektu tego typu. A Pruszków jest, zaraz po stolicy, największym pod względem liczby mieszkańców miastem w aglomeracji warszawskiej. Teraz Pruszkowianie mają zyskać obiekt, w którym mieszkańcy mogliby robić zakupy i aktywnie spędzać czas. Prace rozpoczną się już wkrótce, ale na ich finał przyjdzie jeszcze poczekać – otwarcie planowane jest na koniec 2016 roku.

Nowa Stacja będzie zlokalizowana tuż obok stacji PKP w Pruszkowie. Pozwoli to na dogodny dojazd samochodem, koleją lub miejskimi liniami autobusowymi. Dlatego nasze centrum będzie idealnym miejscem na zakupy i rozrywkę nie tylko dla mieszkańców miasta i pobliskich miejscowości, ale także Warszawy - mówi Maciej Krzewiński, prezes zarządu ECC Property Management.

Galeria Nowa Stacja zaoferuje 25 tys. m2 powierzchni, która pomieści ok. 120 lokali handlowych i usługowych. Na parterze i pierwszym piętrze znajdą się sklepy z artykułami dla dzieci, obuwiem, odzieżą i galanterią skórzaną, sprzętem multimedialnym i AGD. Na parterze będzie także supermarket spożywczy, a ofertę galerii uzupełni kilkusalowe kino oraz kąciki dla najmłodszych.

Projektując Nową Stację chcieliśmy zagwarantować klientom maksymalny komfort i wygodę podczas zakupów. Dlatego stawiamy na dobrze rozplanowaną powierzchnię oraz logiczny i intuicyjny układ sklepów – zapewnia Krzewiński.

Grupa ECC działa na polskim rynku od ponad 20 lat, a jej sztandarową inwestycją jest Centrum Handlowo-Rozrywkowe Promenada w Warszawie. W 2011 roku firma oddała także do użytku elegancki apartamentowiec Puławska 111 na warszawskim Mokotowie.

(gum)