2014-09-18

Gdzie przystanek, tam szkoła

Powierzchnia lokalu, w którym będzie działać szkoła językowa zależy od specyfiki zajęć i… liczby słuchaczy.

Gdzie przystanek, tam szkoła Fot. sxc.hu

W Akademii Języka Francuskiego Le Rêve grupy liczą maksymalnie cztery osoby, dlatego właściciele marki ograniczyli wymagania lokalowe do minimum.

Wystarczy 10-12 m2 na salę wykładową i małe pomieszczenie na biuro – mówi Jan Srokowski, współwłaściciel firmy Akademia Języka Francuskiego Le Rêve. – W sali powinno znajdować się co najmniej jedno okno. Prowadzimy zajęcia konwersacyjne, więc nie używamy narzędzi multimedialnych, które wymagają dodatkowej powierzchni.

O wiele większe znaczenie niż wielkość powierzchni szkoły ma jej lokalizacja. Najbardziej atrakcyjne jest centrum miasta lub usytuowanie w promieniu 1 km od rynku lub centrum.

Wśród naszych słuchaczy największą grupę stanowią uczniowie i studenci, dlatego bardzo istotny jest łatwy dojazd komunikacją miejską i miejsca parkingowe w pobliżu budynku - tłumaczy Jan Srokowski.

Akademie Le Rêve działają od 2013 roku działają we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, a wkrótce również w Opolu. Firma planuje uruchomienie placówek w największych miastach Polski, m.in. w Krakowie i Gdańsku. Franczyzobiorca ma zagwarantowaną wyłączność terytorialną na dane miasto.

- Docelowo chcielibyśmy, aby nasze szkoły działały w każdym województwie – mówi Jan Srokowski. – Widzimy ogromny potencjał rynku, np. Akademia w Warszawie działa bardzo prężnie pomimo dużej konkurencji.

Dla wynajmowanych pomieszczeń minimalny całkowity koszt inwestycji w Akademię Le Rêve wynosi ok. 7 tys. zł. (asie)