2014-08-29

Ptak rozwija skrzydła

Polscy projektanci mody i sklepy odzieżowe mają kolejne miejsce, gdzie mogą zaprezentować swoje kolekcje - w Rzgowie pod Łodzią otwarto Ptak Fashion City.

Ptak rozwija skrzydła fot. Ptak Fashion City

Ptak Fashion City to kompleks hal targowych, w których można znaleźć wszystko, co związane jest z modą. Oficjalne otwarcie Miasta Mody odbyło się 29 sierpnia 2014 roku w nowej Hali EXPO w Rzgowie pod Łodzią. Inauguracji nowego obiektu towarzyszą Międzynarodowe Targi Mody, na których pojawili się znani projektanci tacy jak: Kenzo Tekada, Anna Fendi i Patricia Gucci oraz Forum Gospodarcze ,,25 lat odrodzenia polskiej przedsiębiorczości”, na którym obecny był również były Prezydent RP Lech Wałęsa.

Już od 25 lat przedsiębiorcy w Polsce udowadniają, że potrafią skutecznie brać sprawy w swoje ręce i korzystać z wolnego, konkurencyjnego rynku. Wolność gospodarcza to fundament wolnej Polski, którą swoją pracą budują przedsiębiorcy. Bez nich nie udałaby się nasza transformacja ustrojowa – mówi prezydent Wałęsa. – Podziwiam to wielkie przedsięwzięcie, doceniam każde stworzone nowe miejsce pracy i cieszę się prawdziwym odrodzeniem przedsiębiorczości we włókienniczym regionie łódzkim.  Teraz czas podejmować globalne wyzwania, zdobywać kolejne rynki. Polskę stać na wielki gospodarczy sukces dzięki takiej pracy –  dodaje Wałęsa.

Pierwsze budynki Ptak Fashion City powstały już 1993 roku, czyli zaraz po tym jak w Polsce wprowadzony został system gospodarki wolnorynkowej. Dziś Miasto Mody ma powierzchnię 298 tys. m2, a wg planów rozbudowy, za 10 lat będzie zajmować obszar wielkości 1 mln m2.Rozbudowa ma polegać na wypełnieniu terenu salami konferencyjnymi, kolejnymi obiektami ekspozycyjno-handlowymi, a także mieszkaniowymi. Inwestycja pochłonie ok. 600 mln euro.

 Kluczowa inwestycja to rozbudowa EXPO, zależy nam na wspomaganiu młodych projektantów oraz wyższych uczelni kształcących pod kątem włókiennictwa i odzieży.- mówi Monika Banyś z Biura Prasowego Ptak Fashion City.

W Ptak Fashion City pojawiają się nie tylko znani projektanci, ale również marki niszowe. Klienci mogą już zrobić zakupy w sklepach np. Adidas, Lacoste, Wólczanka. Oprócz odzieży, w Ptak Fashion City będzie też można wziąć udział w targach tkanin czy maszyn włókienniczych. (an)