2014-09-03

Sklep nie tylko w Internecie

Merlin.pl uruchamia kolejne punkty odbioru zamówień w sklepach… spożywczych.

Sklep nie tylko w Internecie Fot. merlin.pl

Średnia powierzchnia sklepów spożywczych Małpka Express to 85 m2 . Od 2013 roku w coraz większej liczbie placówek kilka metrów kwadratowych zajmują stacjonarne punkty odbioru zamówień ze sklepu internetowego Merlin.pl. Ten jeden z najstarszych działających w Polsce e-sklepów działa od 1998 roku. W maju 2013 r. Merlin.pl został przejęty przez spółkę Czerwona Torebka, w skład której wchodzi również partnerska sieć sklepów spożywczych Małpka. Nowy właściciel postanowił połączyć świat wirtualny oraz realny i zaczął uruchamiać punkty odbioru zamówień na terenie sklepów. Strefy Merlin.pl składają się ze stanowiska wyposażonego w specjalny tablet posiadający aplikację do składania zamówień, punktu odbioru przesyłek oraz regału z wybraną ofertą sklepu internetowego.

Obecnie pod logo internetowego sklepu działa ok. 150 punktów. W lipcu br. uruchomiono pierwsze punkty odbioru w Małpkach na terenie Śląska (m.in. Bytom, Katowice, Ruda Śląska i Dąbrowa Górnicza) oraz Krakowa. Oprócz punktów partnerskich Merlin.pl rozwija również własne punkty odbioru, zlokalizowane w centrach największych polskich miast, np. w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi czy Trójmieście.

Posiadamy 40 własnych punktów odbioru, w których dodatkowo prezentujemy wybraną ofertę sklepu internetowego. Klienci mogą na miejscu zapoznać się z nową ofertą wydawniczą, kupić najnowsze bestsellery książkowe, filmy, muzykę czy gry, a do tego bezpłatnie odebrać swoje zamówienie – mówi Waldemar Rybarczyk, dyrektor pionu operacyjnego Merlin.pl.

Już wkrótce pomarańczowe regały, na których czekać będą przesyłki zamówione przez klientów sklepu Merlin.pl pojawią się w niemal każdym nowo otwartym sklepie Małpka Express. Na koniec wakacji firma planuje udostępnić kolejne punkty odbioru. Po Śląsku i Krakowie, w kolejce czekają województwa dolnośląskie, pomorskie oraz zachodniopomorskie:

Stacjonarny odbiór zamówień jest już dostępny w co trzecim sklepie sieci Małpka Express. Wraz z otwieraniem przez nas kolejnych placówek w całej Polsce, coraz więcej klientów będzie mogło nie tylko zrobić szybkie, codzienne zakupy, ale również wygodnie i bezpłatnie odebrać zamówienie z jednego z największych sklepów internetowych. Do końca roku planujemy uruchomić 430 lokali – mówi Andrzej Buka, dyrektor departamentu sprzedaży w firmie Małpka.

Kolejne punktu Merlin.pl będą powstawać w niemal każdym nowo powstającym sklepie Małpka Express. Z badań przeprowadzonych przez spółkę Małpka wynika, że 54 proc. klientów to kobiety, a zasięg oddziaływania sklepu wynosi 800 m. (asie)