2014-09-16

Biznes na osiedlu

Lokale usługowe w blokach mieszkalnych to idealne miejsce do otwarcia własnego biznesu.

Biznes na osiedlu fot. Home Invest

Zabudowa wielorodzinna zrzesza różne grupy potencjalnych klientów, wśród których można znaleźć cały przekrój społeczny od ludzi młodych, poprzez rodziny z dziećmi aż do osób starszych.  Mieszkańcy oczekują szybkiej i wygodnej realizacja swoich potrzeb. Jest to możliwe dzięki lokalom handlowym i usługowym, które znajdują się w tej sytuacji tuż „pod ręką”, czyli na parterze bloku mieszkalnego.

Wybór metrażu lokalu użytkowego zależy przede wszystkim od rodzaju działalności, którą zamierza prowadzić inwestor. Jeśli ktoś chce otworzyć mały sklepik osiedlowy, to będzie szukał mniejszych powierzchni. Natomiast lokal, w którym będzie prowadzona apteka musi być odpowiednio większy i zgodny z odpowiednimi przepisami.

W lokalach usługowych mieszczących się w blokach mieszkalnych sprawdza się większość biznesów. Często jednak wybór konkretnego rodzaju działalności zależy od samej lokalizacji osiedla mieszkaniowego. W nowych inwestycjach najczęściej spotkać możemy takie biznesy jak np. małe sklepy spożywcze, mini markety, apteki, placówki banków, salony urody, a nawet przedszkola czy żłobki. (mak)

Janusz Miller, Home Invest
Janusz Miller, Home Invest Kierownik ds. sprzedaży i marketingu, Home Invest

Spółka Home Invest została powołana przez grupę kapitałową Home Group do realizacji zadań deweloperskich w obszarze budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego.