2014-08-21

Gherkin idzie pod młotek

Jeden z najbardziej charakterystycznych wieżowców w Londynie został wystawiony na sprzedaż.

Gherkin idzie pod młotek fot. Savills

Zaprojektowany przez Lorda Fostera, 40-kondygnacyjny wieżowiec został otwarty w 2004 roku i jest obecnie siedzibą około 20 najemców, m.in. Swiss Re, Kirkland & Ellis International LLP i ION Trading. Gherkin mieści się przy ul.  Mary Axe 30, w biznesowej dzielnicy Londynu, City. Biurowiec ma 180 metrów wysokości i blisko 47 tys. m2 powierzchni. Przy jego sprzedaży doradzać będą Savills i Deloitte Real Estate.

Gherkin jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów i kultowych wież biurowych w londyńskim City. Ten wyróżniający się budynek biurowy zapewnia inwestorom atrakcyjne połączenie stabilnych dochodów o tendencjach wzrostowych, z możliwością zwiększenia wartości, poprzez właściwe zarządzanie aktywami. Obiekt będzie atrakcyjny dla szerokiej grupy krajowych i zagranicznych inwestorów, co przełoży się na maksymalizację zwrotu dla wierzycieli – mówi Jamie Olley, szef inwestycji na obszarze londyńskiego City w Deloitte Real Estate.

Według badań Savills, w ciągu ostatnich pięciu i pół roku, centralny Londyn odnotował inwestycje w sektorach biurowym i handlowym o wartości 71,1 mld funtów, z czego 47,7 mld funtów, 67 proc. z nich odbyło się z udziałem inwestorów zagranicznych. (mak)