2014-08-26

Carrefour w trzech odsłonach

Własny market francuskiej sieci można otworzyć w różnych formatach. Każdy wymaga innego lokalu.

Carrefour w trzech odsłonach Ronan Martin, Dyrektor Ekspansji i Galerii Handlowych w Carrefour Polska

Przedsiębiorcy, którym marzy się działalność handlowa pod francuskim szyldem Carrefour, mogą kupić licencję franczyzową na jeden z trzech formatów sklepowych. Każdy wymaga spełnienia określonych warunków lokalowych.

Najmniejszy z nich to Carrefour Express, z pomarańczowym szyldem. Koncept ten stworzony został z myślą o lokalizacjach mniejszych, do 100 m2  i lokalizacji o dużym natężeniu ruchu, np. w centrum wielkich miast. Są to sklepy w 100 proc. samoobsługowe. Oferują także dodatkowe usługi, np. możliwość zrobienia ksero, opłacenia rachunków czy doładowanie telefonu.

Większe od sklepów convenience są minimarkety Carrefour Express, oznaczone logotypem w zielonym kolorze. W tym przypadku partnerzy muszą dysponować lokalem opowierzchni od 100 do 500 m2. Koncept tych sklepów przeznaczony jest dla lokalizacji miejskich i wiejskich. Są to sklepy samoobsługowe, ale posiadają też stoiska tradycyjnej sprzedaży mięs i wędlin, a także punkt sprzedaży produktów świeżych. Liczba pozycji asortymentowych w tym formacie sięga 4,5 tys.

W ofercie Carrefour jest też marka Globi, stanowiąca propozycje dla właścicieli sklepów w małych miastach (sklepy osiedlowe) i na terenach wiejskich. Sklepy te mają oferują dostęp do szerokiej gamy produktów marki własnej Carrefour - dla klientów którzy cenią niską cenę w połączeniu ze sprawdzoną jakością. Produkty te są tańsze od swoich markowych odpowiedników.

 Nie ma tu sztywnych wymagań lokalowych - jesteśmy elastyczni we współpracy w przypadku sklepów GLOBI. Mogą się one w przyszłości rozwinąć i zostać przekształcone w sklepy Carrefour Express – tłumaczą przedstawiciele Carrefour Polska.  

(gum)

Ronan Martin, Carrefour Polska
Ronan Martin, Carrefour Polska Dyrektor Ekspansji i Galerii Handlowych, Carrefour Polska

W Polsce pod szyldem Carrefour działa ponad 600 placówek handlowych – hipermarkety, supermarkety oraz sklepy franczyzowe.