2014-08-05

Nieruchomości pracują za nas

Inwestycja w mieszkanie nie musi nastręczać kłopotów z wynajmem i remontami.

Nieruchomości pracują za nas fot. Dolcan

Większość osób, które rozważają zakup nieruchomości mieszkaniowej pod inwestycję obawia się późniejszych uciążliwości związanych z poszukiwaniem najemców, ich obsługą oraz naprawami i remontami. Nie musi to jednak być prawdą. Optymalnym wyborem jest zakup i przekazanie zarządzania wynajmem podmiotom trzecim, zajmującym się całą obsługą i wypłacających stały zysk. Przykładem takiego narzędzia inwestycyjnego jest Condo System Dolcan, oferujący mieszkania w Warszawie i Szczecinie z gwarancją stałego zysku z wynajmu.

 Aby zacząć zarabiać w Condo Systemie Dolcan wystarczy zdolność kredytowa – mieszkania spłaca się samo, a w kieszeni inwestora zostają nawet dodatkowe pieniądze. Możemy to przedstawić na konkretnym przykładzie. Klient decyduje się na zakup mieszkania w naszej inwestycji w Condo o wartości 300 tys. zł. Ma 100 tys. zł gotówki, na resztę bierze kredyt oprocentowany 5 proc. w skali rocznej, na 15 lat. Wówczas miesięczna rata wynosi ok. 1,5 tys. zł. Natomiast przychód z inwestycji w Condo mieszkanie wynosi ponad 1 800 zł, netto (już po odliczeniu podatku dochodowego).

Po zapłaceniu raty kredytu inwestorowi zostaje zatem jeszcze dodatkowe 300 złotych miesięcznie. Jeżeli inwestor zdecyduje się przeznaczać całość zarobionych na wynajmie środków na spłacanie kredytu, wówczas realny okres spłaty zobowiązania wyniesie nieco ponad 12 lat. Po tym czasie mieszkanie będzie generowało czysty, 100 proc. zysk. Dodatkowo warto pamiętać, że wartość nieruchomości wzrasta w czasie – szacuje się, że jest to wzrost w wysokości 3 proc. rocznie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób posiadających zdolność kredytową, które chcą zapewnić swoim dzieciom dobry start w dorosłość. Mieszkanie spłaca się samo i po tym czasie można je przekazać dzieciom, już wolne od zobowiązań.(gum)

 

Tomasz Bujnowski, Dolcan
Tomasz Bujnowski, Dolcan analityk inwestycyjny, Dolcan

Tomasz Bujnowski jest analitykiem inwestycyjnym w firmie deweloperskiej Dolcan. Specjalizuje się w rynku nieruchomości i tematyce dostępnych na nim możliwości inwestycyjnych.