2014-07-31

Kino w galerii

Multipleksy muszą zmieniać się jeszcze częściej niż galerie handlowe, w których działają.

Kino w galerii fot. Galeria Aura Olsztyn

Galeria handlowe to nie tylko miejsce, gdzie robi się zakupy, to również centrum rozrywki, w którym rodzina czy znajomi mogą spędzić cały dzień. Jednym z magnesów przyciągającym do galerii klientów szukających rozrywki niewątpliwie są kina. Multipleksy można spotkać w większości centrów handlowych w Polsce i chociaż zaczęły się pojawiać w galeriach w połowie ubiegłej dekady, to ich właściciele praktycznie od początku ich istnienia pracują nad tym, żeby ulepszyć ich wygląd i poprawić funkcjonalność.

Helios jest obecny na rynku od ponad 20 lat. Na przestrzeni tych dwóch dekad nasza sieć powiększała się o kolejne obiekty, a od 2002 roku zaczęliśmy budować kina wielosalowe czyli tzw. multipleksy. Ponieważ rynek cały czas się zmienia, pojawiają się nowe technologie i trendy, dlatego inwestycje w remonty, ulepszenia czy nowe wyposażenie kinotechniczne jest nieuniknione – mówi Joanna Wawdejuk, dyrektor biura zarządu Helios.

Obecnie sieć Helios rozpoczęła prace związane z modernizacją kina w galerii Aura w Olsztynie. Prace remontowe mają trwać ok. dwóch miesięcy, a ich skutkiem będzie przeorganizowane i powiększone wejście do kina oraz nowa linia kas.  Zmieniona zostanie także aranżacja holu kinowego, barów oraz kawiarni. Właściciele kina pamiętają też o najmłodszych widzach, dlatego zamierzają stworzyć dla nich kącik zabaw, który byłby pierwszą tego rodzaju strefą w kinach należących do sieci Helios.

Kino w olsztyńskiej Aurze zostało uruchomione w październiku 2005 roku jako 5-salowy multipleks. We wrześniu 2009 roku dobudowaliśmy kolejne trzy sale kinowe, przy okazji „odświeżając” całe kino. Na przełomie 2012/2013 olsztyński Helios dostał nowe fotele kinowe oraz wykładziny, a w bieżącym roku zgodnie z zaplanowaną inwestycją wyposażyliśmy kino w najnowszy system wyświetlania w trójwymiarze – system DepthQ – wymienia wprowadzane zmiany Joanna Wawdejuk. - Do działania zmobilizowała nas również galeria Aura, która już jakiś czas temu uatrakcyjniła swoje wnętrza.

Z modernizacji kina cieszą się również właściciele olsztyńskiej Aury.

Helios jest bardzo istotną częścią oferty Aury Centrum Olsztyna i dlatego gorąco popieramy pomysł jego rozbudowy i modernizacji. Dzięki temu satysfakcja klientów z przebywania w naszym Centrum zwiększy się jeszcze bardziej. Zmiany realizowane w Heliosie wynikają z pierwszej fazy modernizacji naszego Centrum, która była realizowana w ubiegłym roku. Pracujemy aktualnie nad planami dalszych udoskonaleń – mówi Rafał Lisak, dyrektor Aury Centrum Olsztyna, Balmain Property Management.

Oprócz prac związanych z modernizacją istniejących obiektów Helios rozbudowuje istniejącą już sieć kin. Na październik zaplanowane jest uruchomienie czterosalowego kina w galerii Galardia w Starachowicach, a miesiąc później miłośnicy kina będą mogli oglądać filmy w Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze.

(mak)