2014-07-29

Serenada warta miliony

Mayland Real Estate zdobył 140 mln euro na sfinansowanie galerii Serenada w Krakowie.

Serenada warta miliony fot. Mayland Real Estate

Pieniądze na budowę nowej galerii handlowej w Krakowie wyłoży Grupa  Fonciere Eris, która finansowała już m.in. budowę Manufaktury w Łodzi oraz galerii Posnania w Poznaniu. Współpracowała także z Mayland Real Estate przy finansowaniu C.H. Riviera w Gdyni.

Cieszymy się z zaufania, jakim po raz kolejny obdarzyła naszą firmę Grupa Fonciere Eris, z którą zrealizowaliśmy Centrum Riviera otwarte w październiku 2013 roku. Serenada, pod wieloma względami, jest zbliżona do tego projektu i ma szansę stać się jednym z najbardziej atrakcyjnych centrów handlowo-rozrywkowych Krakowa. Projekt jest już mocno zaawansowany – prace budowlane planujemy rozpocząć tuż po wakacjach. Obecnie rozpoczynamy prace przygotowawcze i porządkowe na placu budowy – mówi Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający Mayland Real Estate.

Oprócz galerii handlowej Mayland wybuduje również nowy bezkolizyjny węzeł drogowy, który ułatwi dojazd klientom z zachodu i wyjazd w kierunku Nowej Huty. Serenada powstanie na terenie dawnego lotniska, w sąsiedztwie aquaparku oraz strefy biurowców i będzie miała 43 tys. m2 powierzchni najmu brutto. W pobliżu działa już C.H. Krokus, sklep OBI oraz restauracja McDonald's. Oferta nowego krakowskiego centrum handlowego to w 80 proc. moda, a w 10 proc. gastronomia. Wśród najemców jest już Grupa LPP oraz Inditex. (mak)