2014-07-24

Telepizza na wakacje

Tylko przez dwa miesiące będzie działała sezonowa restauracja Telepizzy w Łebie.

Telepizza na wakacje fot. Telepizza

Urlopy i wakacyjne wyjazdy nad morze chyba każdemu kojarzą się z lodami, zapiekankami i goframi. W tym roku turyści wypoczywający w Łebie będą mogli do tej listy dopisać pizzę. Na dwa miesiące do Łeby zawitała sezonowa restauracja Telepizzy. Lokal ma ok. 100 m2 i mieści się w ciągu punktów handlowych przy ul. Sienkiewicza 2. amatorzy pizzy mogą się nią zajadać w dwóch częściach lokalu – zadaszonej i otwartej. Łącznie w lokalu może przebywać ok. 35 osób.

Pizzeria w Łebie to nie pierwszy punkt sezonowy Telepizzy. Hiszpańska sieć prowadziła już kiedyś własny lokal sezonowy w Mielnie. W tym roku centrala zdecydowała się powierzyć prowadzenie sezonowej placówki franczyzobiorcy.

Zdecydowaliśmy się otworzyć pizzerię w Łebie, za namową jednego z naszych franczyzobiorców. To osoba doświadczona w prowadzeniu biznesu i doskonale znająca standardy pracy w Telepizzy, oprócz tego zna dobrze Łebę, bo prowadziła już tam swój biznes i miała „gotowy” lokal gastronomiczny, który łatwo można było dostosować do wymagań Telepizzy. Po jego namowach i oględzinach potencjalnego lokalu zdecydowaliśmy się spróbować – mówi Iwona Olbryś, dyrektor generalna Telepizza Poland. -  Jeżeli pomysł się sprawdzi, w przyszłym roku otworzymy więcej tego typu punktów. Naszym celem będą najważniejsze miejskie ośrodki wypoczynkowe.

Łeba jest idealnym miejscem do weryfikacji sezonowego konceptu. Miasto jest bowiem jednym z najważniejszych miejsc wypoczynkowych polskich turystów. W sezonie letnim w Łebie wypoczywa ok. 30 tys. turystów, to optymalna liczba mieszkańców, która pozwala na uruchomienie punktu Telepizzy. Oprócz sezonowej pizzerii Telepizza może się również pochwalić otwarciami kolejnych pizzerii. Nowe placówki zostały uruchomione w Oławie, Mielcu i Stalowej Woli, wszystkie prowadzone są przez franczyzobiorców. Telepizza liczy w Polsce 45 lokali własnych i 70 franczyzowych. Na uruchomienie własnej pizzerii w sieci Telepizza trzeba przeznaczyć ok. 30 tys. zł. (mak)