2014-07-08

Biznes wraca na Żerań

W dawnej fabryce samochodów powstaną sale konferencyjne i biura.

Biznes wraca na Żerań fot. DomExpo

Na warszawskim Żeraniu nie produkują już co prawda samochodów, ale biznes powoli wraca w te rejony miasta. Dawne budynki magazynowe byłej FSO przy ulicy Modlińskiej 4 są obecnie remontowane i rewitalizowane. Powstaje w nich centrum wystawiennicze DomExpo, gdzie na 55 tys. m2 znajdzie się część ekspozycyjna oraz konferencyjna.

Większą część obiektu, bo aż 32,5 tys. m2 zajmą sklepy pokazowe firm działających w branży budowlanej i wyposażenia wnętrz. Część konferencyjno wystawiennicza będzie miała 12,5 tys. m2. Organizatorzy targów będą mogli skorzystać również z sześciu sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 2,6 tys. m2.

Obiekt zaprojektowała pracownia architektoniczna Tremend, która stworzyła nowoczesny wielofunkcyjny obiekt zachowując jednocześnie jego przemysłowy charakter. Deweloper zaplanował również rozwój tej części Żerania poprzez rewitalizację tkanki miejskiej. W pobliżu obiektu ma powstać giełda staroci, uliczne boiska do koszykówki, duży nowoczesny skate park, ścianka wspinaczkowa oraz plac, na którym będą mogły odbywać się imprezy plenerowe.

Dzięki temu, że wokół inwestycji powstanie wiele obiektów użyteczności publicznej obszar, który do tej pory był zdegradowany przez nadmierny rozwój sieci drogowej ma szansę na ożywienie. Chcemy aby powstała tu tzw. „Nowa Brama Białołęki”, a okolice kanału Żerańskiego i hipermarketu Auchan w najbliższych latach mogły się intensywnie rozwijać – mówi Małgorzata Tomaszewska z DomExpo. (mak)