2014-07-02

Biznes bez barier

Sklep z artykułami ortopedycznymi musi być przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

Biznes bez barier fot. Mobilex

Firma Mobilex działa na polskim rynku od 15 lat. Specjalizuje się w sprzedaży urządzeń ortopedycznych i rehabilitacyjnych. Jej placówki, Galerie Zdrowia, można znaleźć już w 11 miastach w Polsce – zarówno w dużych ośrodkach, takich jak Kraków, czy Katowice, jak i w mniejszych miejscowościach (Zawiercie, Jędrzejów, Jarosław).

Obecnie poszukujemy partnerów w dużych miastach wojewódzkich. Prowadzimy  rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami w Poznaniu i Warszawie. Nie mamy jeszcze żadnego sklepu w galerii handlowej, ale chętnie widzielibyśmy nasz punkt w takiej lokalizacji - mówi Aneta Fendorf, dyrektor zarządzający Mobilex.

Oferta Galerii Zdrowia jest skierowana do osób z ograniczoną sprawnością ruchową, dlatego lokal w którym znajduje się sklep powinien spełniać określone kryteria. Najważniejszym z nich jest przystosowanie punktu do potrzeb niepełnosprawnych. Z tego względu Galerie Zdrowia mieszczą się wyłącznie na parterze. Wejście do sklepu powinno znajdować się przy głównej ulicy. Droga dojazdowa do sklepu musi być przejezdna, bez „kocich łbów”, wysokich krawężników i innych przeszkód, wszystko po to, aby osoba na wózku inwalidzkim, czy też poruszająca się o kulach mogła beż większych problemów dotrzeć do sklepu.  Minimalna powierzchnia sklepu to 50 m2.

Galeria Zdrowia to sklep specjalistyczny, nie musi więc znajdować się przy głównej ulicy w mieście. Wystarczy, że miejsce jest w miarę uczęszczane. Dodatkowym atutem może być też bliskość placówki medycznej, np. szpitala, przychodni, czy punktu NFZ – mówi Aneta Fendorf.(mt)