2014-06-25

Rozrywkowe Bielany

Wrocławskie centrum handlowe chwali się nowymi najemcami.

Rozrywkowe Bielany fot. IKEA Centre Group

Na początku czerwca ruszyła rozbudowa wrocławskiego Parku Handlowego Bielany. Stara część zostanie odświeżona i zmodernizowana – w planach jest remont i rearanżacja wnętrz. Do galerii dobudowane zostanie dodatkowe skrzydło, które powiększy powierzchnię handlową o 65 tys. m2. Park Bielany otrzyma także nową fasadę i parking podziemny z 700 miejscami dla samochodów. Rozbudową galerii zarządza firma Inter IKEA Centre Group Poland. Remont ma się zakończyć w 2015 roku.

Wchodzimy właśnie w pierwszą fazę realizacji projektu. Ruszyły już roboty ziemne, wkrótce rozpoczną się także prace przy fundamentach i budowie parkingu podziemnego. Zaplanowaliśmy rozbudowę w taki sposób, aby nie zakłócać funkcjonowania galerii i nie przeszkadzać klientom – mówi Dariusz Węglicki, project manager w Inter IKEA Centre Group. 

Wśród dotychczasowych najemców Parku Handlowego Bielany znajdują się sklepy odzieżowe (m.in. Orsay, Monnari, H&M i Cubus), wnętrzarskie (m.in. IKEA i Komfort), kosmetyczne i obuwnicze, oraz spożywcze (delikatesy Alma i hipermarket Tesco). Wraz z dodatkowymi metrami do galerii zawita ponad stu nowych najemców. Należą do nich zarówno marki odzieżowe, takie jak Mohito, House, Cropp czy Sinsay, drogeria Rossmann, salon iSpot Apple, jak i sklep wnętrzarski Home&You. Ofertę rozrwkową wzbogacą m.in. Kino Helios z ośmioma salami oraz klub Fitness Academy.

Klub fitness zajmie powierzchnię ponad 1,4 tys. m2. Do dyspozycji klientów bedą cztery strefy siłowni i klimatyzowane sale do zajęć tanecznych, fitness i rowerowych. W ofercie klubu znajdą się również sauny i salon odnowy biologicznej. Fitness Academy przygotował także wygodne rozwiązanie dla rodziców odwiedzających Bielany z dziećmi – darmową strefę Kids Play. Będzie to miniprzedszkole z programem sportowo-edukacyjnym, Rodzice udający się na siłownię zostawią tam maluchy pod opieką wykwalifikowanych animatorów. (mt)