2014-06-23

Biuro dla Żabki

Jeszcze w tym roku centrala jednej z największych sieci sklepów spożywczych w Polsce przeniesie się w nowe miejsce.

Biuro dla Żabki fot. Colliers International

Pracownicy centrali przeniosą się z obecnej siedziby przy ul. Ogrodowej w Poznaniu do nowoczesnego biurowca Andersia Business Centre. Przeprowadzka zaplanowana jest na grudzień. Właściciel sieci sklepów convenience Żabka oraz Freshmarket zajmie w biurowcu blisko 4,5 tys. m2. Najemcę reprezentowała firma Colliers International.

Transakcja najmu dla firmy Żabka Polska jest jedną z największych na poznańskim rynku biurowym w ciągu kilku ostatnich lat. Dziś firma posiada już 3500 sklepów w całej Polsce - dynamiczna ekspansja generuje więc nowe potrzeby. Ulokowanie siedziby głównej firmy w Poznaniu to naturalny wybór – to tutaj powstały pierwsze sklepy pod szyldem Żabka – podsumowuje Sebastian Bedekier, dyrektor regionalny Colliers International w Poznaniu.

Andersia Business Centre mieści się w ścisłym centrum Poznania, wzdłuż głównej arterii komunikacyjnej, ul. Królowej Jadwigi. Budynek jest integralną częścią powstającego na Placu Andersa kompleksu, który będzie pełnił funkcje biurowe, handlowe, hotelowe i rozrywkowe. Andersia Business Centre została oddana do użytku w 2012 roku. Pomysłodawcą i głównym inwestorem jest Von der Heyden Group. (mak)