2014-06-12

Hotel pod rękę z galerią

Nowy Best Western w opolskim uzupełni ofertę pobliskiego centrum handlowego.

Hotel pod rękę z galerią fot. Best Western

Sieć Best Western powiększy się o punkt w miejscowości Brzeg w województwie opolskim, położonej 42 km od Wrocławia. Hotel zostanie otwarty w kwietniu 2015 roku. Na jego lokalizację wybrano historyczne centrum miasta, blisko amfiteatru, Starego Miasta, Zamku Piastów Śląskich i Katedry św. Jadwigi, przy ul. Wrocławskiej 5.

Obiekt zaoferuje 60 pokoi wyposażonych zgodnie z podwyższonym standardem Best Western PLUS. Dla gości biznesowych przewidziana została przestrzeń konferencyjna, w której znajdą się cztery sale. Dodatkowo hotel udostępni również restaurację, lobby bar oraz centrum fitness. Na podróżujących samochodami czekać będzie 30 miejsc parkingowych.

Inna inwestycja sieci została zakończona w pierwszych dniach majach. Wtedy do sieci dołączył Best Western Plus Q Hotel Wrocław. W obiekt kapitał zainwestowała spółka Zaolziańska, a jego operatorem będzie firma Dobry Hotel. Czterogwiazdkowy punkt jest drugim hotelem Best Western na Dolnym Śląsku. Od placówki powstającej w Brzegu jest ponad dwukrotnie większy – oferuje 127 klimatyzowanych pokoi (w tym 6 z możliwością łączenia) oraz jeden apartament. Wszystkie wyposażone są w duży telewizor LCD, wygodne szerokie łóżka, sejf, lodówkę, zestaw do prasowania, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz dostęp do Internetu. W hotelowym lobby mieści się restauracja i lobby bar, zaś na ostatnim piętrze hotelu działa centrum fitness, z którego okien rozpościera się widok na okolicę. Dla zmotoryzowanych gości przygotowane zostały 23 miejsca parkingowe w podziemnym garażu. Wrocławski obiekt stworzony został przede wszystkim z myślą o gościach biznesowych.

Nie bez powodu zdecydowaliśmy się na uruchomienie we Wrocławiu kolejnego i to tak dużego hotelu – mówi Gheorghe Marian Cristescu, dyrektor Best Western na Polskę. – Miasto obecnie przeżywa prawdziwy rozkwit, zarówno ze względu na ciekawą ofertę turystyczną, jaki i wzrost znaczenia ekonomicznego. Prognozujemy w najbliższych latach wzmożony napływ gości przybywających do stolicy Dolnego Śląska zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Best Western to największa na świecie sieć hoteli, do której należy obecnie ponad 4 tys. hoteli w ponad 100 krajach na całym świecie. Marka rozwija się we franczyzie – wszystkie należące do sieci hotele są niezależnie zarządzane i stanowią własność prywatnych inwestorów. Fakt, że pod szyldem Best Western oferowane są trzy formaty jakościowe, powoduje, że negocjacje z franczyzodawcą mogą rozpocząć posiadacze różnorodnych nieruchomości hotelowych. Kwota inwestycji i przystosowania obiektu do wymogów sieci jest ustalana indywidualnie dla każdego przypadku. (gum)