2014-06-04

Centra handlowe pod rękę z franczyzą

Na targach nieruchomości ReDI, których partnerem był POF, spotkali się deweloperzy, najemcy i franczyzodawcy.

Centra handlowe pod rękę z franczyzą fot. ReDi

Międzynarodowe targi Retail Destination Initiative to miejsce spotkań przedstawicieli władz miast, deweloperów i najemców, wśród których jest także wiele firm franczyzowych. Właśnie z tego powodu Polska Organizacja Franczyzodawców nawiązała współpracę z organizatorami imprezy – Polską Radą Centrów Handlowych. Patronat medialny objął portal Franchising.pl. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 1400 osób z branży nieruchomości oraz przedstawiciele polskich i zagranicznych sieci. Na stoisku POF deweloperzy i inwestorzy dowiadywali się, jak nawiązać współpracę z przedstawicielami firm franczyzowych i jakie są z tego korzyści.


Równolegle do targów odbyła się konferencja, na której nie zabrakło przedstawicieli POF. Członkowie zarządu, Sylwester Mroczek i Arkadiusz Słodkowski, przybliżyli deweloperom specyfikę rynku franczyzy oraz pola współpracy z franczyzodawcami i franczyzobiorcami.

Jeszcze kilka lat temu mieliśmy do czynienia z rynkiem wynajmującego. Dzisiaj role się odwróciły. To centra handlowe ustawiają się w kolejce po najemców. Dzięki franczyzie lokalni przedsiębiorcy mogą działać w centrach handlowych pod logo wielu znanych marek. Bardzo często franczyzodawcy negocjują z deweloperem umowę najmu na lokal, który następnie chcą przekazać partnerowi – wyjaśnia Arkadiusz Słodkowski. (mps, dw)