2014-06-10

Biuro na jesień

Pierwsi najemcy pojawią się w Warsaw Spire już we wrześniu tego roku.

Biuro na jesień fot. Ghelamco, Warsaw Spire

Postępy na placu budowy Warsaw Spire są widoczne gołym okiem. Oba budynki boczne osiągnęły swoją docelową wysokość 15 pięter. Centralny budynek wieżowy już się z nimi zrównał i jeszcze przed końcem roku jego konstrukcja sięgnie ostatniego, 49. piętra. Trwają prace wykończeniowe w budynku bocznym B. Zostanie on oddany do użytku i przekazany najemcy inwestycji – Europejskiej Agencji Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich Unii Europejskiej – Frontex we wrześniu bieżącego roku.  

Przygotowując Warsaw Spire chcieliśmy stworzyć wyjątkowy projekt, wykraczający dalece poza tradycyjne rozumienie kompleksu biurowego.  W rezultacie zabudowujemy spójnie cały kwartał ulic w centrum Warszawy tworząc nie tylko efektywną przestrzeń biurową, ale także unikalną w skali stolicy przestrzeń publiczną. Mała architektura, zieleń, instalacje wodne, restauracje, kawiarnie a nawet amfiteatr – to wszystko znajdzie się na placu miejskim wokół kompleksu. Dzięki temu cały Plac Europejski, bo taki jest nowy adres kompleksu Warsaw Spire i przestrzeni publicznej, w której powstaje, stanie się nowym miejscem spotkań Warszawiaków i częścią miasta tętniącą życiem po godzinach pracy biur – mówi o inwestycji Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

W budynkach Warsaw Spire znajdzie się ponad 100 tys. m2 powierzchni biurowej, usługowej i handlowej. Całość ma zostać oddana do użytku w 2015 roku.  Jeszcze w tym roku Ghelamco planuje rozpocząć realizację pierwszego z lokalnych centrów handlowo-usługowych, a także budowę kolejnego projektu biurowego na warszawskim Mokotowie. (mak)