2014-06-26

Ghelamco w nowej roli

Deweloper specjalizujący się dotychczas w biurach i magazynach zamierza budować lokalne ośrodki handlu i usług.

Ghelamco w nowej roli fot. Ghelamco, Plac Vogla

Plac Vogla na warszawskim Wilanowie, Pasaż Tukanów w Piasecznie oraz Prochownia Łomianki to pierwsze obiekty, które będzie budować Ghelamco.  Dotychczas firma  budowała głównie biurowce i powierzchnie magazynowe, teraz do grupy inwestycji dołączą też niewielkie centra handlowo-usługowe.


Wchodzimy w nowy dla nas sektor z trzema projektami. Będą to obiekty typu open air center, w których do każdego z lokali możliwe będzie wejście wprost z ulicy – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. - Dzięki swej otwartej i przyjaznej formie oraz dogodnej lokalizacji, nasze ośrodki będą stanowić alternatywę dla wielkopowierzchniowych centrów handlowych. W odróżnieniu od dużych galerii handlowych, obiekty Ghelamco zostaną zrealizowane w kameralnej formie, dopasowanej do lokalnej architektury. Chcemy by obiekty te stały się ważnymi ośrodkami w życiu lokalnych społeczności – były nie tylko miejscem codziennych zakupów, ale również przyjaznym miejscem spotkań okolicznych mieszkańców.

Prawomocne pozwolenie na budowę uzyskał już Plac Vogla. Obiekt ma też już pierwszych najemców – wśród nich są Delikatesy Alma, biuro podróży Active Travel, salon optyczny Optyk Tondryk, salonik prasowy Kolporter oraz salon Orange. Inwestycje w Łomiankach i Piasecznie oczekują jeszcze na prawomocne pozwolenie na budowę. Wszystkie obiekty położone są w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych, a ich powierzchnie oscylują w granicach 5 tys. m2 – 12 tys. m2. Realizacja pierwszego projektu handlowo-usługowego ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

To jednak nie koniec romansu dewelopera z obiektami handlowo-usługowymi. Ghelamco zapowiada, że powierzchnia handlowa pojawi się równiej w kolejnej inwestycji firmy –  Sienna Tower, który powstanie u zbiegu ulic Siennej i Kasprzaka w Warszawie.

Będzie to wielofunkcyjny kompleks składający się z trzech budynków wieżowych, który dostarczy na rynek 87 tys. m2 powierzchni biurowej oraz 13 tys. m2 powierzchni handlowej, która będzie mieściła się na poziomach -1, 0 i 1. Część handlowo-usługowa będzie połączona przejściem podziemnym ze stacją metra – mówi  Jeroen van der Toolen. (mak)