2014-05-19

Czysto.pl na stacjach Shell

Franczyzodawca myjni „zaklepał” dla partnerów lokalizacje na stacjach paliw.

Czysto.pl na stacjach Shell Czysto.pl

Część myjni pod szyldem Czysto.pl powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie stacji paliw Shell. Jest to możliwe dzięki umowie podpisanej przez obie firmy w 2012 roku, na mocy której Czysto.pl zyskało wyłączną dzierżawę terenu pod myjnie bezdotykowe. Obecnie franczyzodawca dysponuje sześćdziesięcioma takimi lokalizacjami z pozwoleniami na budowę na terenie całego kraju. Franczyzobiorcy Czysto.pl mogą wybudować myjnię od zera, bądź przejąć jedną z istniejących lub będących na etapie realizacji punktów. Kwota inwestycji przekroczy 200 tys. zł.

Wybierając lokalizację na bezdotykową myjnię warto pamiętać, że nie każda działka nadaje się do uruchomienia tego typu punktu. Od strony formalno-administracyjnej ważne jest, by teren miał charakter usługowy lub budowlano-usługowy. Specyfika biznesu wymaga, by w bezpośrednim sąsiedztwie znajdowały się przyłącza niezbędnych mediów: wody, kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz energii elektrycznej. Przyłącze gazowe będzie potrzebne, jeśli zdecydujemy się na taki sposób ogrzewania myjni.

Przed przystąpieniem do prac budowlanych musimy pozyskać takie dokumenty, jak plan zagospodarowania przestrzennego, warunków zabudowy oraz pozwolenia na budowę. Budowa myjni wymaga zaś stworzenia odpowiedniego projektu architektonicznego. Niewykluczone, że będziemy musieli również przedłożyć tzw. operat wodno-prawny bądź raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Taka konieczność zaistnieje jednak tylko w przypadku lokalizacji w bliskim sąsiedztwie budynków mieszkalnych lub parków zieleni.

(gum)