2014-04-30

Milanówek idzie na zakupy

Podwarszawskie miasto-ogród ma swoją pierwszą galerię handlową

Milanówek idzie na zakupy Fot. TREI Real Estate

Jeszcze kilka lat temu amatorzy markowych sklepów  musieli wybierać między wycieczką do odległych o kilkanaście kilometrów Janek lub wizytą w stolicy. Dziś centra handlowe wyrastają w podwarszawskich miejscowościach jak grzyby po deszczu, przyciągając coraz więcej klientów i konkurując ze sobą nawzajem.  Milanowski park handlowy Vendo to trzecia (po Galeriach Podkowa i Brwinów) taka inwestycja pod Warszawą od 2012 roku. Nowe kompleksy handlowe są odpowiedzią na wzrastającą liczbę ludności w zachodniej części warszawskiej aglomeracji – sam powiat grodziski do którego należą gminy Grodzisk Mazowiecki, Milanówek i Podkowa Leśna, liczy już ponad 80 tys. mieszkańców.

Vendo powstało przy głównej drodze dojazdowej do Warszawy i Żyrardowa, obok supermarketu Tesco. W odróżnieniu od pobliskich galerii zakupowych, będzie to klasyczny park handlowy w którym wszystkie sklepy będą dostępne dla klientów bezpośrednio z parkingu. Oferta jest skierowana głównie do mieszkańców Milanówka i okolic, właściciele sklepów liczą też jednak na gości spoza miasta.


- Obiekt został skomercjalizowany w całości już na 5 miesięcy przed planowanym terminem otwarcia.  To potwierdza, że wybraliśmy dobrą lokalizację na potrzeby parku handlowego – mówi Michał Małecki z działu najmu dewelopera TREI Real Estate.

Lokalizacja ma szansę przyciągnąć klientów – tylko 3 km dzielą park handlowy od centrum Grodziska Mazowieckiego, niedaleko przebiega również autostrada A2 Warszawa-Berlin.

Powierzchnia parku handlowego liczy 3 tys. m2. Wśród sklepów znajdują się m.in. drogeria Rossmann, sklep AGD i RTV Neonet, sklep obuwniczy Deichmann, salon Matres Sport, butik Pepco, Apteka Cosmedica i sklep zoologiczny Maxi Zoo.

Spółka TREI Real Estate zarządza na terenie Polski, Czech i Słowacji siedmioma parkami handlowymi Vendo Park. Trzy kolejne obiekty są w fazie budowy, kolejne natomiast na etapie projektowania i komercjalizacji.


- Rozwój naszego konceptu parków handlowych przyspiesza. Następne otwarcie zaplanowane jest w Chełmie jeszcze w tym roku – mówi Michael Neervort, dyrektor zarządzający TREI Real Estate.

Jeden z działających Vendo Park znajduje się w Nysie. Klienci na fanpage’u na Facebooku z jednej strony chwalą sobie obiekt jako bezkonkurencyjny w mieście. Z drugiej narzekają jednak na brak oferty gastronomicznej, która przydałaby się w przerwie między zakupami. (mt, dw)