2014-04-28

Do piekarni na kawę

Gorąco Polecam Nowakowski przekształca swoje piekarnie w kawiarnie i lunchownie.

Do piekarni na kawę Fot. Gorąco Polecam Nowakowski

Punkty Gorąco Polecam Nowakowski znane są klientom z wypiekanego na miejscu pieczywa. Firma od pewnego czasu otwiera sklepy nie tylko w centrach handlowych i przy głównych ulicach stolicy, ale także w sąsiedztwie biurowców. Od tego roku jeden z takich lokali działa w Millenium Plaza, kolejny ruszy w czerwcu przy ulicy Domaniewskiej. Z kolei w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego franczyzobiorca uruchomił swój punkt pod logo firmy. Oferta piekarni musiała zostać rozszerzona o inne produkty, w tym kawę, świeżo wyciskane soki, przygotowywane na miejscu kanapki i sałatki. Dzięki temu Gorąco Polecam Nowakowski stał się także kawiarnią oraz restauracją odwiedzaną przez okolicznych korporacyjnych pracowników i studentów.

- Pozyskujemy lokalizacje, które następnie przekazujemy franczyzobiorcom. Dbamy o to, aby lokal spełniał nasze wszystkie wymagania techniczne, czyli żeby istniała możliwość wstawienia pieca. Zgłaszają się do nas także partnerzy z propozycją własnych lokali, które oceniamy, czy spełniają wszystkie wymagania. Kiedy uznamy, że pojawiliśmy się już w stolicy w najważniejszych lokalizacjach, przyjdzie czas na kolejne duże miasta. Myślimy o południu Polski – konkretnie o Katowicach i Krakowie. Będzie to jednak wymagało zainwestowania w kolejne centrum logistyczne, poza tym, które mamy obecnie w podwarszawskim Legionowie. To perspektywa kilku najbliższych lat. Na razie przerabiamy dotychczas otwarte piekarnie tak, aby mogły serwować klientom kanapki i inne przekąski - mówi Anna Janas z Gorąco Polecam Nowakowski.

Punkty Gorąco Polecam Nowakowski otwierane są na powierzchni 50-60 m2 w lokalu o wysokości minimum 3 m próbował rozwijać sieć w innych miastach województwa mazowieckiego, ale bezskutecznie. Lokale w Ciechanowie, Płońsku i Nowym Dworze trzeba było zamknąć ze względu na konkurencję działających w okolicy dyskontów. (dw)