2014-04-22

W supermarkecie jak w galerii

Właściciele sklepów Spar powiększają powierzchnię handlową. W planach są również nowe otwarcia.

W supermarkecie jak w galerii Fot. Spar Polska

Pod logo Spar w 36 krajach Europy Zachodniej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji działa ponad 12 tys. punktów. Sklepy prowadzone są w trzech formatach: nieduże lokalne supermarkety, sklepy Spar Express i największe z nich supermarkety EuroSpar.

- Od kiedy w 2010 roku związaliśmy się z firmą Bać-Pol dokonaliśmy duży postęp na terenie Polski. Jestem absolutnie przekonany, że do końca 2015 roku w Polsce będzie przynajmniej 250 sklepów sieci Spar. Docelowo ta liczba ma być trochę większa. Wtedy to Spar stanie się jednym z bardziej znaczących graczy na rynku detalicznym w Polscezapowiada Gordon Campbell, dyrektor zarządzający Spar International.

W kwietniu w Cieszynie miało miejsce ponowne otwarcie franczyzowego EuroSpar, który przez ostatnie pół roku był rozbudowywany, dzięki czemu zyskał prawie pół tys. m2 powierzchni. Co ciekawe, franczyzobiorca jest jednocześnie właścicielem niewielkiej galerii, w której znajduje się EuroSpar. Cały obiekt powiększył się z 1,9 tys. m2 do 3,4 tys. m2.

- Pozostali najemcy (sklep meblowy, apteka, pizzeria – przyp. red.) stanowią dopełnienie naszej oferty. Natomiast Figlopark, miejsce zabaw dla najmłodszych oraz lodziarnia należą do nas – mówi właściciel firmy H&T, franczyzobiorca Spar. - Nie chcieliśmy pozbawiać klientów możliwości dokonywania codziennych zakupów, stąd też podzieliliśmy prace na etapy, a większość cięższych i bardziej angażujących prac wykonywaliśmy w godzinach nocnych tak, aby od 7 rano mieszkańcy Cieszyna i okolic mogli w pełni korzystać z naszej oferty. Rozbudowaliśmy i wyeksponowaliśmy dział piekarniczy, który oferuje własny wypiek pieczywa oraz ciast. Zdecydowaliśmy się również na sprzedaż wędlin własnego wyrobu, które wędzimy na oczach klienta. Powiększyliśmy stoiska z warzywami i owocami, a kupujący mogą skorzystać z  oferty nowych działów:
kuchnie świata, zdrowa żywność, strefa euro zoo. (dw)