2014-04-14

Dyskont w sąsiedztwie

Czerwona Torebka wchodzi w nowy format handlowy. Sprawdź, gdzie powstaną sklepy dyskontowe tej marki.

Dyskont w sąsiedztwie Fot. Dyskont Czerwona Torebka

Do tej pory niekwestionowanymi liderami na rynku dyskontów była Biedronka i Lidl. Pierwszą z wymienionych sieci w latach 90. założył Mariusz Świtalski, ale sprzedał ją portugalskiej spółce Jeronimo Martins. Tym razem Czerwona Torebka, w której radzie nadzorczej zasiada poznański biznesmen, rozpoczęła w grudniu 2013 roku budowę nowej sieci dyskontów pod logo... Dyskont Czerwona Torebka. W asortymencie znajduje się 2,5 tys. indeksów, w tym artykuły spożywcze, napoje, alkohole, artykuły przemysłowe, chemia gospodarcza, kosmetyki, zabawki. W Dyskontach klient będzie mógł dokonać zakupów w cenach hurtowych przy zakupie co najmniej 6 sztuk danego produktu.

Obecnie Dyskonty Czerwona Torebka działają już w Szczecinie, Nowym Sączu, Gorzowie Wielkopolskim, Gdańsku, Działdowie, Bytomiu, Bydgoszczy, Białymstoku i Słupsku. Sieć rozwija się w całej Polsce, w miejscach o dużym potencjale handlowym – zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach powyżej 10 tys. mieszkańców. Sklepy będą lokalizowane w galeriach handlowych oraz w obiektach najmowanych na podstawie wieloletnich umów najmu.

- Projekt jest kontynuacją dotychczasowych doświadczeń spółki. Chcemy wzmacniać działalność handlową, która naszym zdaniem jest najbardziej perspektywicznym segmentem biznesu. Przejęcie największego sklepu internetowego Merlin.pl oraz sieci sklepów Małpka Express pozwoli nam na zajęcie znaczącej pozycji w segmentach e-commerce i convenience, a rozwój własnego formatu handlowego również w segmencie dyskontów – mówi Paweł Ciszek, prezes zarządu spółki Czerwona Torebka.

Ostatnio dyskont dołączył do grona najemców Pogodnego Centrum, inwestycji spółki Rank Progress w Oleśnicy. Pierwsze zakupy w galerii, która działa na powierzchni ponad 7,5 tys. m2, klienci zrobią już w maju. Dyskont Czerwona Torebka w Pogodnym Centrum zajmuje ok. 1/7 całego obiektu. Jego sąsiadami są m.in.: Media Expert, Jysk i Reserved. (dw)