2014-04-10

Centrum handlowe za pół ceny

Pod młotek idzie jedna z rzeszowskich galerii handlowych. W czyje ręce trafi obiekt?

Centrum handlowe za pół ceny Fot. Dexa Rzeszów

Trwa przetarg na sprzedaż Galerii Handlowej Dexa (poprzednia nazwa Danex)  w Rzeszowie. Właścicielem nieruchomości jest BNP Paribas Bank Polska, a proces sprzedaży prowadzi spółka Fortress Invest. Sprzedawcy liczą, że zainteresowanie potencjalnych klientów wzbudzi niska cena wywoławcza - 10,5 mln zł netto. To połowa wartości rynkowej obiektu, wycenionego przez rzeczoznawcę  na 21 mln zł. Cena wywoławcza nie stanowi jednak ceny minimalnej, a do przetargu przyjmowane są też oferty na niższą kwotę.

Dexa leży w atrakcyjnej lokalizacji, przy głównej obwodnicy Rzeszowa i niedaleko centrum miasta. W okolicy znajduje się kilka innych dużych obiektów handlowych, m.in. hipermarkety E. Leclerc i Tesco, market Jysk i galeria Plaza.W tej części miasta intensywnie rozwija się budownictwo mieszkaniowe, prowadzone są także inwestycje związane z infrastrukturą drogową. Przygotowaliśmy także projekt rozbudowy centrum z 7 tys. m2 do 10 tys. m2. Konstrukcja budynku jest na tyle uniwersalna, że można zaadaptować go pod dowolny projekt - podkreśla Marcin Trendel, który zarządza sprzedażą z ramienia Fortress Invest.


Obiekt mieści się na działce o powierzchni 12 tys. m2, powierzchnia użytkowa ma ponad 7 tys. m2. Galeria jest wyspecjalizowana w asortymencie budowlano-wykończeniowym i elementach wyposażenia wnętrz, znajdują się w niej m.in. sklepy  Greendeco, Multidom, VEGA – Podłogi Świata i salon Antique. (mt)