2014-03-28

Warszawa w budowie

Biurowiec Warsaw Spire powstaje w tempie jednego piętra tygodniowo. Pierwsze firmy mają się do niego wprowadzić jeszcze w tym roku.

Warszawa w budowie Fot. Warsaw Spire, Ghelamco Poland

Na razie jednak teren między ulicami Grzybowską, Łucką, Wronią i Towarową to plac budowy, na którym pracuje jednocześnie ponad 500 osób. Warsaw Spire to kompleks trzech budynków, w których dostępne będzie 100 tys m2 powierzchni biurowej. Budynki boczne będą miały po 15 kondygnacji i oba są już prawie na ukończeniu. Deweloperem oraz generalnym wykonawcą Warsaw Spire jest firma Ghelamco Poland.


-Tempo prac na placu budowy Warsaw Spire widać gołym okiem. Konstrukcja budynku B zakończyła się we wrześniu ubiegłego roku i obecnie trwają prace aranżacyjne. Budynek C ma już 14 pięter i prawie dorównuje wysokością swojemu 15-kondygnacyjnemu bliźniakowi. Rozpoczęły się także prace przy montażu elewacji – mówi Tomasz Siczyński, specjalista do spraw PR i marketingu.


Najwyższą częścią kompleksu będzie budynek A, który ma już 8 pięter. Docelowo wieża będzie miała 220 metrów wysokości i zostanie oddana do użytku w 2015 roku. Wieże B i C pierwszych najemców przyjmą już w tym roku.


-W budynku A trwają prace związane z wykończeniem i wyposażeniem stacji transformatorowych oraz pomieszczeń technicznych w podziemiach. Już wkrótce inwestycja zacznie rosnąć w tempie jednego piętra tygodniowo. Równocześnie trwają prace instalacyjne i wykończeniowe w garażu – zamknięcie prac w części podziemnej zaplanowane jest na maj tego roku – mówi Tomasz Siczyński.


(mak)