2014-04-01

Najemcy zagrają w Serenadzie

Kraków ciągle potrzebuje nowoczesnych centrów handlowych. Kto wykorzysta potencjał miasta?

Najemcy zagrają w Serenadzie Fot. Mayland Real Estate

Kraków to drugie największe polskie miasto. Serenada powstanie w północnej części Krakowa, gdzie mieszka ok. 70 proc. mieszkańców. Serenada stanie w miejscu, które krakowianie już teraz odwiedzają, bo znajduje się tam Multikino i aquapark oraz sklep z branży dla domu i ogrodu Obi i supermarket Real. Serenada uzupełni ofertę tych obiektów. Większość spośród 170 najemców galerii będą stanowiły marki odzieżowe, następnie restauracje oraz punkty usługowe. Skorzystają z nich mieszkańcy osiedli, które już istnieją w okolicy (albo są dopiero na etapie budowy) oraz pracownicy powstających biurowców w dzielnicy Olsza.

- Podpisaliśmy już umowy z grupą LPP (Reserved, Cropp, House, Mohito, Sinsay) oraz Inditex (Zara, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear, Massimo Dutti). To tzw. kotwice, które przyciągną dużą liczbę klientów - mówi Grzegorz Latała, dyrektor ds. leasingu w Mayland Real Estate. 

Na parterze Serenady znajdą się delikatesy Piotr i Paweł, do tej pory nieobecne w Krakowie oraz Euro RTV AGD. Pierwszy i drugi poziom zajmą sklepy odzieżowe, obuwnicze i z biżuterią. Trafią tam także najemcy z branży usługowej, w tym z gastronomii.

- W przypadku sieci odzieżowych zauważyliśmy, że częściej wybierane są lokale o większej powierzchni. Duży format ich sklepów pozwala na większą ekspozycję towaru oraz, z punktu widzenia finansowego, niższą stawkę najmu za 1 m2. Mowa tu nawet o powierzchni 800 m2. Są oczywiście najemcy, którzy boją się ryzyka – on celują w 30-80 m2.- mówi Grzegorz Latała. - Po czasie często jednak okazuje się, że chcą powiększyć lokal. Tak było w przypadku Centrum Handlowego Riviera w Gdyni. Wtedy pojawia się jednak problem, bo sąsiednie lokale są zajęte, a poza tym rodzi to dodatkowe koszty rozbudowy i aranżacji wnętrza.

W przerwie między zakupami klienci skorzystają nie tylko z oferty food courtu, ale także restauracji z obsługą kelnerską. (dw)