2014-03-26

Sklep w konkurencyjnej cenie

Ile kosztuje otwarcie butiku w galerii? Według właściciela marki Twoja Ubieralnia wystarczy 50 tys. zł, ale pod pewnym warunkiem...

Sklep w konkurencyjnej cenie Fot. Twoja Ubieralnia

Pod marką Twoja Ubieralnia działają butiki multibrandowe z różnorodną ofertą odzieży dla kobiet powyżej 30 roku życia.

- Nawiązaliśmy współpracę z wieloma polskimi markami – mówi Hubert Kabala, właściciel sieci sklepów. - Dzięki temu możemy odpowiednio dopasować ofertę w zależności od potrzeb naszych klientek. Naszym atutem jest bogaty wybór odzieży w dużych rozmiarach.

W chwili obecnej działa pięć butików Twoja Ubieralnia – wszystkie w galeriach handlowych małych miast. Preferowana powierzchnia lokali waha się od 30 do 50 m2.

- Mamy konkurencyjną ofertę w porównaniu do dużych sieci odzieżowych, które nie są w stanie kompleksowo sprostać oczekiwaniom klientek, szczególnie w mniejszych miejscowościach - mówi właściciel marki. - W rekordowym miesiącu sprzedaż w jednym z butików z metra kwadratowego osiągnęła 3,5 tys. zł brutto.

Inwestycja w butik wynosi około 50 tys. zł – nie licząc opłaty za wynajem powierzchni. Na zatowarowanie sklepu trzeba przeznaczyć ok. 30 tys. zł. Właściciel marki pomaga w doborze towaru i pośredniczy w relacjach z kontrahentami, zapewnia m.in. pomoc w dopasowaniu właściwej oferty, szkolenia personelu z zakresu technik sprzedaży oraz wsparcie w bieżącej działalności.

- Pomagam partnerom w wyborze lokalizacji oraz w negocjacjach z centrami handlowymi. Sam projektuję sklepy, witryny, zajmuję się merchandisingiem. Jestem w stanie przygotować 40-metrowy lokal - mam tu na myśli profesjonalne oświetlenie, umeblowanie, konstrukcje wystawowe, profesjonalne manekiny, kaseton świetlny – za 10-15 tys. zł. Jak? Wszystkie prace zlecam lokalnym mikroprzedsiębiorcom, którzy oferują konkurencyjne ceny - dodaje Hubert Kabala. (awh)