2014-03-25

Czesi grają w zielone

Apteki z konopiami leczniczymi wejdą do Polski. Jednak najpierw właściciel musi znaleźć masterfranczyzobiorcę.

Czesi grają w zielone Fot. Konopna Lekarna

Konopie indyjskie budzą jednoznaczne skojarzenia, ale nie można zapominać o ich medycznym zastosowaniu. Franczyzodawca Konopnej Lekarny zwraca uwagę, że oleje, maści i kremy z tych roślin są jednymi z najtańszych i najskuteczniejszych leków łagodzących objawy chorób nowotworowych. Dlatego postanowił zbudować sieć sklepów oferujących wyroby medyczne na bazie konopi.

Czeski koncept wystartował w 2013 roku. Ziarno padło na podatny grunt – w kolejny wszedł już z 10 aptekami i już planuje następne otwarcia.


- Chcemy, by konopie znów były używane i traktowane w społeczeństwie jak normalny lek. Leczenie marihuaną pomaga rozwiązać wiele problemów zdrowotnych poprzez efektywne działanie kanabinoidów – tłumaczy Jiří Stabla, franczyzodawca Konopnej Lekarny.


Po udanym debiucie na rodzimym rynku, twórcy sieci chcą rozbudowywać ją poza granicami swojego kraju. Rozpoczęli więc poszukiwanie masterfranczyzobiorcy – przedsiębiorcy lub firmy, która nabędzie prawo do sprzedaży licencji na biznes pod szyldem Konopnej Lekarny na polskim rynku. (gum)