2014-03-24

Biznes na wschodzie

W Lublinie otwarto nowe centrum handlowe - Atrium Felicity.

Biznes na wschodzie Atrium Felicity

Lublin to miasto gdzie aktywność deweloperów od kilku lat jest największa w kraju. W listopadzie ubiegłego roku otworzono kolejną część Galerii Olimp, a 20 marca tego roku pierwszych klientów obsłużyły sklepy w nowo wybudowanej galerii Atrium Felicity. Oprócz tych dwóch inwestycji w mieście powstaje też kolejne centrum handlowe – Tarasy Zamkowe, którego otwarcie zaplanowane jest na jesień tego roku.

Nowo otwarta galeria Atrium Felicity mieści się we wschodniej części miasta, w pobliżu Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do dyspozycji najemców zostało oddane ponad 75 tys. m2, a łączna powierzchnia obiektu to 172 tys. m2. Centrum zostało skomercjalizowane w 93 proc. To pierwsze centrum handlowe w Lublinie, gdzie pojawiły się wszystkie marki Inditexu (Zara, Bershka, Stradivarius, Pull & Bear i Massimo Dutti) oraz cała paleta marek z Grupy LPP (Sinsay, Reserved, Mohito, Cropp, House i Home & You). W Atrium Felicity został otwarty również pierwszy w regionie hipermarket Auchan, który zajmuje ok. 20 tys. m2. Łącznie w nowej galerii handlowej działa 120 sklepów. W centrum znalazła się również część restauracyjna, w której znalazły się takie marki jak Subway, KFC, Olimp, Pizza Dominium oraz kawiarnia Carte d'Or.

Właścicielem galerii Atrium Felicity jest spółka Atrium European Real Estate, która zajmuje się budową i zarządzaniem centrami handlowymi w Europie Środkowej i Wschodniej. W Polsce Atrium posiada 22 obiekty handlowe m.in. Atrium Reduta i Atrium Promenada w Warszawie, Atrium Copernicus w Toruniu czy Atrium Molo w Szczecinie. (mak)