2019-11-12

Fikołki znów otwierają

Wiosną ruszy kolejna sala zabaw pod szyldem Fikołki. To efekt umowy najmu, którą firma podpisała z Galerią Wołomin.

Fikołki znów otwierają Fot. Sale zabaw Fikołki

Do tej pory Fikołki zapraszały na zabawę mieszkańców Warszawy i okolic do pięciu obiektów, zlokalizowanych w obrębie aglomeracji warszawskiej, czyli do CH Westfield Arkadia, Galerii Północnej, Alto Wilanów, Ferio Wawer i pruszkowskiej Nowej Stacji. Już wkrótce przybędzie na tej mapie nowe miejsce, w położonym 18 km od Warszawy Wołominie. 

– Traktujemy Wołomin tak, jak zwykłą dzielnicę Warszawy, której chcemy zaoferować ofertę rozrywkową dla dzieci do 11 lat. Otwarcie planujemy w marcu 2020 roku na powierzchni 575 m2 – zapowiada Bertrand Jasiński, prezes sieci sal zabaw Fikołki. – Podobnie jak nasze pozostałe lokalizacje, Fikołki w Galerii Wołomin także będą wyposażone w kilkupoziomową konstrukcję, czyli labirynt z przeszkodami oraz ścianką wspinaczkową, sale urodzinowe, kawiarnię dla rodziców, kącik malucha oraz sale tematyczne – kulinarną i eksperymentów.

Powstała trzy lata temu Galeria Wołomin liczy ponad 80 najemców. Dla klientów przygotowano tu 830 bezpłatnych miejsc parkingowych. Wśród marek, jakie można spotkać w galerii są m.in. Carrefour, H&M, Reserved, Monnari, Sinsey, RTV Euro AGD. Sala zabaw Fikołki uzupełni listę najemców z kategorii rodzinnej rozrywki, a obok restauracji, siłowni i kina będzie otwarta także w niedziele niehandlowe.
W Fikołkach w Galerii Wołomin również będzie obowiązywała Karta Malucha wydawana przez Miasto Stołeczne Warszawa, w ramach programu Wyprawka dla Warszawskiego Malucha. Uprawnia ona do bezpłatnej zabawy we wszystkich salach zabaw Fikołki bezwarunkowo maluchy w wieku do 2 lat, a do 3 lat pod warunkiem, że towarzyszy im starsze dziecko.  
Obecnie pod logo Fikołków działa 8 placówek w 5 miastach: w Warszawie, Wrocławiu, Bielsku-Białej, Płocku i Pruszkowie. Obiekty mają powierzchnię 600-1400 m2 i składają się z kilkupoziomowej konstrukcji zabawowej wyposażonej w tyrolkę, sieć Spidermana, zjeżdżalnię pontonową, tubową i odkrytą, duży basen z piłkami i labirynt przeszkód.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system