2019-10-10

Kuchnia roślinna w Gemini Park Tychy

Restauracja z wegańskim menu wzbogaciła food court Gemini Park Tychy. Wkrótce strefa gastronomiczna galerii jeszcze bardziej urośnie.

Kuchnia roślinna w Gemini Park Tychy Fot. Gemini Park Tychy

Mihiderka to franczyzowy koncept, który pod swoim szyldem otwiera restauracje serwujące wyłącznie kuchnię roślinną. Najnowszy lokal właśnie zaczął działać w Gemini Park Tychy, jako siódma 7 restauracja w tym centrum handlowym. Nowy najemca zajął 75 m2 powierzchni.

- Lokal jest odpowiedzią na oczekiwania naszych klientów.  Został stworzony zarówno z myślą o weganach i wegetarianach, jak również z myślą o osobach, które z różnych względów, np. zdrowotnych, muszą być na diecie roślinnej. Tym samym jest to ukłon w stronę tych klientów, którzy do tej pory nie znajdowali w Gemini Park lokalu w 100 proc. odpowiadającego ich upodobaniom kulinarnym - mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

W menu nowej restauracji znaleźć można m.in. kilka wariantów wegańskich burgerów, zupy (kremy, chłodniki) podawane z krakersami z ziaren i płatków owsianych, dania obiadowe, w tym warzywne gulasze inspirowane kuchniami świata czy tzw. „miski” z humusem i sezonowymi dodatkami. Oprócz tego w lokalu jest szeroki wybór słodyczy i ciast, świeżo wyciskane soki i koktajle.

- Jesteśmy świadomi tego, że kulinarne gusta Polaków się zmieniają, dlatego otwieramy się na nowości. Naszą ofertę kulinarną komponujemy tak, aby była ona przyjazna całej rodzinie, a co za tym idzie, była w stanie sprostać różnym oczekiwaniom. Stąd obecność w naszym kulinarnym tenant-mix restauracji z daniami na wagę, restauracji z kuchniami świata czy popularnych lokali fast-casual - dodaje Tomasz Misztalewski.

Jak podkreśla Tomasz Misztalewski, takich zaskakujących elementów w ofercie gastronomicznej Gemini Park będzie więcej. Znaczące zmiany w tym zakresie ma przynieść przygotowywana właśnie rozbudowa centrum handlowego. W jej efekcie galeria powiększona zostanie o ok. 6,5 tys. m2. Na tej przestrzeni powstanie m.in. wielosalowe nowoczesne kino. Powiększona zostanie także strefa food court. Wokół niej zlokalizowane zostaną z kolei nowe restauracje i kawiarnie, w tym jedna z obsługą kelnerską. Ma się ona stać ważnym zapleczem gastronomicznym dla Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także dla przejezdnych poruszających się wzdłuż sąsiadującej z galerią trasy Śląsk-Południe. 

- Rozwój oferty gastronomicznej pozwala nam na systematyczne poszerzanie funkcji naszej galerii. W efekcie stajemy się już nie tylko miejscem, w którym można zrobić udane zakupy, ale także przyjemnie spędzić czas np. na lunchu z przyjaciółmi. Rozwój segmentu gastronomicznego, a także rozwój przestrzeni, w której klienci mogą odpoczywać i spotykać się, jest jednym z naszych priorytetów na przyszłość - deklaruje Misztalewski.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system