2019-09-03

Jurajska modernizuje wnętrze

Galeria Jurajska kontynuuje inwestycje. Teraz w planach jest m.in. strefa dydaktyczno-wypoczynkowa z akwariami.

Jurajska modernizuje wnętrze Fot. Galeria Jurajska

Od ponad 3 lat Galeria Jurajska etapami modernizuje swoje wnętrze i otoczenie.  Dzięki już zrealizowanym pracom udało się m.in. stworzyć nowoczesną strefę food court, nowe poczekalnie i strefy wypoczynkowe, w tym jedną z gigantycznymi akwariami, a także oddać do użytku nowe parkingi dla samochodów, rowerów i motocykli.
Inwestycje zaowocowały także stworzeniem mającego aż 8,5 tys. m2 ogrodu miejskiego na bulwarach Warty, konstrukcją gigantycznego Zegara Jurajskiego z największą na świecie, bo mającą aż 15 m, ścianą wodną czy wdrożeniem najnowocześniejszego w Polsce systemu parkingowego z aplikacją do odszukiwania aut.
Niedawno zakończyła się modernizacja dwóch wejść z parkingu wielopoziomowego na poziomie 0 i +1 galerii.  Wkrótce z kolei ruszy remont wejścia na poziomie -1, które dedykowane jest Biedronce.
Kontynuowane są też prace w pasażu na poziomie +1. Powstały już nowe strefy wypoczynku. Jedna z nich stanęła w sąsiedztwie sklepów House i Sinsay, które niedawno powiększono. Prace w pasażu +1 mają być zakończone w październiku.

- Jurajska ewoluuje. Od ponad 3 lat realizujemy zakrojone na szeroką skalę prace modernizacyjne, które prowadzimy zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Ich główny cel, to stworzyć niezwykle komfortową przestrzeń zakupową, łączącą w sobie tradycyjne funkcje galerii handlowej z nowymi, jakie podpowiadają rynkowe trendy - mówi Anna Borecka-Suda, zastępca dyrektora Galerii Jurajskiej.

Teraz centrum handlowe chce rozszerzyć w swoich wnętrzach strefę dydaktyczno-wypoczynkową z akwariami. Na poziomie +2 stanąć mają kolejne dwa akweny. W jednym znaleźć będzie można 10 gatunków ryb ławicowych, w drugim 15 gatunków ryb drapieżnych. Przy zbiornikach pojawią się także informacje o ekosystemach oraz o zwyczajach ryb.
Podobną strefę można już znaleźć na poziomie +2, gdzie znajdują się gigantyczne zbiorniki słodko- i słonowodne. Wypełniają je stworzenia zamieszkujące egzotyczne morza i oceny, a także ryby ze słodkich wód. Przy każdym z akwariów znajduje się  także ekran dotykowy z przewodnikiem.

- Zachęceni popularnością wcześniejszej inwestycji, kontynuujemy ten kierunek, rozwijając kolejną strefę łączącą w sobie wypoczynek i dydaktykę, a zwłaszcza popularyzację wiedzy o morskich ekosystemach. Tworzymy tym samym unikalną atrakcję, ale także miejsce, które może być wykorzystywane przesz lokalne przedszkola i szkoły do organizacji lekcji ekologii i biologii, tak jak to ma miejsce od 2 lat na poziomie +2 galerii – dodaje Anna Borecka-Suda.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system