2019-08-07

Urodziny Dekady

Centrum handlowo-komunikacyjne Dekada w Brodnicy ma już pięć lat.

Urodziny Dekady Fot. Dekada Brodnica

Dekada w Brodnicy została otwarta latem 2014 roku. To obiekt łączący w sobie dwie funkcje: komunikacyjną, bo działa tu dworzec autobusowy wraz z kasami oraz handlową – na którą składają się obecnie sklepy Żabka, CCC, Rossmann, Neonet i salon NC+. Wszystkie palcówki handlowe zajmują 1,6 tys. m2 powierzchni. 

- Centrum Handlowe Dekada w Brodnicy szybko zyskało bardzo dużą sympatię klientów. Obiekt z roku na rok notuje większą liczbę odwiedzin, co przekłada się na rosnące obroty naszych partnerów. Ich wartość w porównaniu do 2015 roku wzrosła aż o 50 procent - mówi Tomasz Boenke, dyrektor Centrum Handlowego Dekada w Brodnicy. - Niewątpliwie wpływ na to ma bardzo dobra lokalizacja, przy jednej z bardziej ruchliwych ulic w mieście, w pobliżu popularnej restauracji McDonalds i hipermarketu. Duże znaczenie ma także połączenie części handlowej z dworcem autobusowym, co powoduje, że znaczną część naszych klientów stanowią turyści i mieszkańcy regionu korzystający z transportu autobusowego.

Część najemców zdecydowała się na powiększenie salonów i przedłużenie umów najmu. Jednym z nich jest CCC, który rozbudował swój sklep z 480 m2 do 630 m2, zwiększając dzięki temu asortyment i liczbę klientów. Umowę najmu przedłużył też sklep Neonet, który jest w Dekadzie od początku jej funkcjonowania i pozostanie jeszcze co najmniej przez kolejne 7 lat.
Dekada Brodnica jest jednym z 4 obiektów sieci Dekada, łączących funkcje handlowe i komunikacyjne. Zintegrowane centra funkcjonują też w Ciechanowie, Nowym Targu i Myślenicach. W planach Dekady jest dalsze rozwijanie tego konceptu, a najnowsze obiekty powstaną w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Obecnie w  portfolio Dekady znajduje się w sumie 11 obiektów handlowych.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system