2019-07-05

Nowe sklepy w Tychach

Pięciu nowych najemców zadebiutowało w ofercie Gemini Park Tychy w II kwartale tego roku.

Nowe sklepy w Tychach Fot. Gemini Park Tychy

Od otwarcia Gemini Park Tychy w marcu ubiegłego roku tenant-mix obiektu wzbogacił się o 20 nowych marek.

- Pomimo tego, że jesteśmy na rynku już od ponad roku, nie słabnie zainteresowanie wynajmem powierzchni w Gemini Park. Wręcz przeciwnie. Wyniki, jakie osiągnął obiekt w pierwszym roku swojej działalności oraz silna pozycja na śląskim rynku zachęcają kolejne polskie i zagraniczne marki do inwestycji w lokale - mówi Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding. - Najlepszym tego dowodem jest liczba nowo otwartych sklepów od debiutu galerii, ale także wyniki z II kwartału tego roku. Ten ostatni pod względem komercjalizacji był bardzo intensywny i zaowocował aż pięcioma nowymi otwarciami m.in. segmencie modowym oraz wyposażenia wnętrz. Przyniósł także umowę z marką Dealz oraz rozpoczęcie zaawansowanych negocjacji z kolejnymi dwoma markami modowymi.

Jakich najemców konkretnie zyskała galeria? Wiosną marka Carry otworzyła w Gemini Park salon mający 1,5 tys. m2 powierzchni, a Top Secret zainwestował w 180-metrowy lokal. W efekcie oferta modowa zajmuje już ponad 52 proc. powierzchni i zamyka się liczbą 47 sklepów, wśród których są m.in. TK Maxx, H&M, Reserved, New Yorker, Deichmann, CCC, Medicine, House, Cropp, Orsay czy Diverse.
Czerwiec oraz początek lipca przyniosły z kolei dwa otwarcia w segmencie wyposażenia wnętrz. W ofercie galerii, ale także na Śląsku, zadebiutowała marka Konsimo, zupełnie nowy koncept wnętrzarski na polskim rynku. W sklepie można znaleźć m.in. meble, w tym dla dzieci, oświetlenie, tekstylia, dywany, ceramikę, ale także naczynia kuchenne i dekoracje. Najemca wynajął lokal mający 587 m2. Blisko 200 m2 zajął natomiast sklep DlaSpania, w ofercie którego znaleźć można m.in. łóżka, materace, poduszki, kołdry, artykuły pościelowe..  
Poszerzyła się też oferta gastronomiczna galerii. W czerwcu do grona najemców dołączyła cukiernia Wisienka na torcie. To lokalna marka, stworzona przez jednego z obecnych najemców, który prowadzi już w Gemini Park kwiaciarnię. Cukiernia to już 12 punkt gastronomiczny w Gemini Park. 

- Kontynuujmy komercjalizację centrum handlowego. Działania leasingowe prowadzimy dziś praktycznie w każdym z segmentów, zapraszając do współpracy zarówno duże polskie i zagraniczne sieci odzieżowe, wnętrzarskie czy dyskontowe, jak również lokalnych inwestorów - mówi Anna Malcharek. - Mocno skupiamy się na tym, aby nasza oferta była prawdziwie rodzinna i kompleksowa, a co za tym idzie dawała klientom możliwość zaspokojenia różnych potrzeb zakupowych. W rozwoju tenant-mix’u mamy także na uwadze portfel naszego klienta oraz oczekiwania, jakie wobec nas stawia lokalny rynek.

W planach są kolejne otwarcia. Galeria podpisała umowę z brytyjską dyskotnową marką Dealz. W ofercie sklepu, którego  uruchomienie zaplanowano na przełom sierpnia i września, będzie można znaleźć wybór produktów spożywczych, drogeryjnych, dekoracyjnych i wyposażenia wnętrz, a także zabawek i artykułów papierniczych.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system