2019-07-01

Na zakupy do Tkalni

Centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia w Pabianicach właśnie otworzyło się dla klientów.

Na zakupy do Tkalni Fot. Tkalnia

Tkalnia powstała na terenie dawnej fabryki włókienniczej Krusche&Ender w centrum Pabianic.

- To obiekt, który jest czymś więcej niż centrum handlowym. To kompleks stworzony z myślą o pabianiczanach: wychodzący naprzeciw ich potrzebom, nowoczesny. Naszym celem było ożywienie centrum Pabianic i sprawienie, aby to miejsce ponownie tętniło życiem i było punktem spotkań wszystkich pokoleń – komentuje Adrian Majsterek, z firmy A&A, inwestora obiektu.

Tkalnia ma 12 tys. m2 powierzchni, na których znajduje się 40 sklepów i 230 miejsc parkingowych. Za komercjalizację obiektu, która obecnie zrealizowana jest w blisko 100 proc., odpowiada BOIG Property Consulting. Wśród najemców centrum znajdują się popularne marki m.in. Reserved, Media Expert, Sinsay, Diverse, CCC i Martes Sport. Część z nich, jak Smyk, Empik, House czy Hebe pojawiła się w Pabianicach po raz pierwszy. Ważny element obiektu stanowi specjalny pasaż spełniający funkcję rynku miejskiego, który powstał z myślą o lokalnych przedsiębiorcach. Pozostały tu jeszcze do wynajęcia ostatnie wolne lokale, o powierzchni od 15 do 50 m2, z przeznaczeniem na prowadzenie działalności handlowej lub usługowej. W centrum znajdzie się także kino Helios, którego otwarcie nastąpi jesienią tego roku.
Galeria jest zlokalizowana w samym sercu miasta, w sąsiedztwie terenów zielonych – Parku Słowackiego i Pola Golfowego A&A. W pobliżu powstaje też Nowe Centrum Golfa, z grotą solną i tężnią solankową oraz strzelnica sportowa. Inwestor liczy, że te obiekty będą dodatkowym magnesem, przyciągającym klientów do Tkalni.
Pabianice to drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w aglomeracji łódzkiej.

– Nasze miasto ma duży potencjał i bogatą historię. Cieszę się, że tak znaczący inwestor potrafił to docenić i wykorzystać. Dzięki budowie Tkalni poprzemysłowy teren dostaje nowe życie, a centrum miasta zyskuje atrakcyjne miejsce handlowo-rozrywkowe. Cała inwestycja idealnie wpisuje się w plany rewitalizacji Pabianic – komentuje prezydent Pabianic, Grzegorz Mackiewicz.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system