2019-06-18

Galeria dla dzieci

Gemini Park Tychy inwestuje z myślą o klientach z małymi dziećmi. W galerii powstały właśnie trzy nowe strefy zabaw dla najmłodszych. W planach są kolejne.

Galeria dla dzieci Fot. Gemini Park Tychy

Rodziny z dziećmi to atrakcyjni klienci dla galerii handlowych. Potrzebują jednak specjalnych udogodnień. Coraz więcej centrów handlowych inwestuje więc zarówno w specjalne toalety dla matek z niemowlakami, jak i w strefy zabaw dla dzieci. Tym tropem idzie także Gemini Park Tychy.  Trzy istniejące już na terenie galerii strefy wypoczynkowe poszerzone zostały właśnie o nowe place zabaw z atrakcjami dla najmłodszych. Ulokowano je m.in. w strefie „welcome”, czyli przy wejściu głównym do galerii oraz na tzw. elipsie, czyli w największej, bo mającej ponad 250  m2 strefie relaksu.

- Gemini Park od otwarcia zyskuje na popularności wśród rodzin. Stanowią one już ponad połowę robiących tutaj codzienne i weekendowe zakupy. To także najczęstsi uczestnicy naszych imprez  - mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.  - Do centrum przyciąga ich zarówno oferta, która zaspokaja potrzeby osób w różnym wieku, ale także organizowane przez nas wydarzenia, które obfitują w atrakcje dla najmłodszych, w tym m.in. warsztaty, występy czy wystawy edukacyjne. Decydujące są także udogodnienia jakie rodziny znajdą w galerii.

Trzy nowe place zabaw to pierwsza tak duża i stała atrakcja stworzona z myślą wyłącznie o dzieciach.  Place mają od 20 do prawie 70 m2. W strefach najmłodsi znajdą m.in. specjalne pufy i siedziska w kształcie zwierząt, a także zjeżdżalnie, tor przeszkód, gry logiczne oraz tablice edukacyjne.
Nowe przestrzenie od stref relaksu oddziela specjalna miękka podłoga, zapewniająca bezpieczeństwo podczas zabawy. Atrakcje przeznaczone są dla dzieci w wieku od 1 do 8 lat.  Jak zapewniają przedstawiciele Gemini Park, to nie ostatnia taka realizacja.

- Tego typu punktów, w których dzieci będą się mogły bawić, ale także odpoczywać z rodzicami pomiędzy zakupami, planujemy stworzyć co najmniej kilka przy działających już strefach relaksu - dodaje Tomasz Misztalewski.

W strefie food court już teraz istnieje specjalna wydzielona przestrzeń z meblami dopasowanymi do wzrostu dzieci. Podobnie w 11 strefach relaksu rozsianych po galerii znaleźć można m.in. siedziska przeznaczone dla najmłodszych. Również toalety przystosowane są do wizyt dzieci, a także rodzin z niemowlętami. Dla tych ostatnich stworzono „Pokój Maluszka”. Z kolei alejki Gemini Park należą do najszerszych wśród centrów handlowych na Śląsku. W zamyśle architektów miały one ułatwić poruszanie się po galerii z wózkiem. Także inne rozwiązania architektoniczne m.in. duża ilość dziennego światła, zostały wdrożone z myślą o rodzinach.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system