2019-04-19

Sklep na wsi

Sklepy Grene, ze względu na sprzedawany asortyment, najlepiej sprawdzą się na terenach wiejskich.

Sklep na wsi Fot. Grene

W sklepach Grene można kupić szeroko pojęty asortyment dla rolników, m.in. części zamienne do ciągników i maszyn rolniczych, wyposażenie pojazdów, artykuły zootechniczne, asortyment z branży hydrauliki siłowej i transmisji mocy, produkty do warsztatu i ogrodu,  profesjonalną odzież roboczą, ale też chociażby zabawki.

Oferta naszych sklepów sprawia, że z powodzeniem funkcjonują w małych i średnich miejscowościach, głównie o charakterze typowo wiejskim – wyjaśnia Joanna Poniedziałek, kierownik sprzedaży detalicznej marki Grene. – Placówki lokalizujemy w intensywnie rozwijających się powiatach Polski, a najważniejszym wskaźnikiem potencjału lokalizacji jest obecność w pobliżu produkcji rolniczej. Najlepiej sprawdzają się punkty położone blisko innych sklepów zaopatrzenia rolniczego, stacji kontroli pojazdów, warsztatów samochodowych, marketów budowlanych, stacji benzynowych czy targowisk miejskich.

Sklepy mają wielkość od 250 do 450 m2. Przestrzeń podzielona jest na dwie części: ekspozycyjną samoobsługową – przeznaczoną dla klientów oraz magazynową, służącą m.in. do rozładunku i magazynowania towaru. Sala sprzedażowa z kolei podzielona jest na cztery strefy: profesjonalną, uniwersalną, promocyjną i impulsową.

W ubiegłym roku wprowadziliśmy nową wizualizację sklepów. Powierzchnia sklepu będzie teraz w dużej mierze samoobsługowa. Zmiany obejmowały przede wszystkim elementy układu regałów i ekspozycję asortymentu oraz wprowadzenie nowego wyposażenia technicznego. Kupujący zyskali swobodny dostęp do niemalże całej oferty sklepu. W wygodny sposób mogą teraz sięgnąć po towar na regale, zaznajomić się z nim oraz sprawdzić cenę za pomocą czytnika -– dodaje Joanna Poniedziałek.

Całkowita kwota inwestycji uzależniona jest od wielu czynników, m.in. wielkości lokalu. Na adaptację, wyposażenie w meble ekspozycyjne, obranndowanie itp. trzeba przeznaczyć kwotę rzędu 160-170 tys. zł netto. Do tego należy doliczyć także koszty pierwszego podstawowego zatowarowania, które wynosi 350 tys. zł netto.

W ramach pakietu franczyzowego oferujemy pełne wsparcie dla franczyzobiorcy, poczynając od przygotowania wstępnego biznesplanu, poprzez pomoc w wyborze lokalizacji oraz opracowanie projektu aranżacji i wyposażenia wnętrza sklepu – podkreśla Joanna Poniedziałek. – Partnerzy otrzymują od nas szczegółową kalkulację kosztów oraz plan finansowy wraz z podręcznikiem operacyjnym, który stanowi kompendium wiedzy na temat prowadzenia sklepu w systemie franczyzowym Grene. Tworzymy wizualizację placówki wraz z jej infrastrukturą, aranżujemy wnętrza i pomagamy w jak najlepszym wyeksponowaniu towaru.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system