2019-03-22

Silesia Outlet na finiszu

Na placu budowy Silesia Outlet trwają ostatnie prace wykończeniowe. Za tydzień wielkie otwarcie.

Silesia Outlet na finiszu Wizualizacja: Silesia Outlet

Silesia Outlet powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Handlowego Auchan Gliwice i marketu budowlanego Leroy Merlin obok autostrady A4, łączącej Kraków, aglomerację śląską i Wrocław – największe ośrodki gospodarcze południowej Polski. Droga do skrzyżowania z autostradą A1, która już wkrótce połączy północ i południe Polski aż do czeskiej granicy, zajmuje zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem. Przy centrum przebiega też droga krajowa nr 78 w kierunku Rybnika.

Pierwsza faza budowy oficjalnie zakończy się 27 marca, gdy Silesia Outlet otworzy się dla klientów. Na 12 tys. m2 znajdzie się ponad 60 salonów wyprzedażowych. Druga faza zakłada budowę kolejnych 8 tys. m2. Po zakończeniu obu etapów Silesia Outlet będzie największym centrum wyprzedażowym w regionie, o łącznej powierzchni 20 tys. m2.

W ofercie Silesia Outlet znajdą się salony outletowe niemal wszystkich branż: od mody dla kobiet i mężczyzn, przez obuwie, akcesoria, biżuterię i bieliznę, po ofertę marek sportowych. Klienci zrobią zakupy w salonach: Vistula i Wólczanka, Pierre Cardin wraz z ofertą Bugatti i Milestone, Bytom, Guess, Diverse, Lavard, Lancerto, Molton, Unisono, Only, Triumph, Gatta i Bagatelle. Bogatą reprezentację stanowić będą marki jeansowe: Lee Cooper, Wrangler, Cross Jeans i Pepe Jeans oraz obuwnicze: Kazar, Venezia, Ecco, Symbiosis i Umbro. Ważną część zajmą również marki sportowe: Intersport, Martes Sport, 4F, Sizeer, Puma, Reebok, New Balance, Trespass i Regatta. Otwarty zostanie też salon biżuterii Apart oraz Wittchen z galanterią skórzaną. Artykuły gospodarstwa domowego oraz wyposażenia wnętrz będzie można nabyć w sklepach Tefal, Home&Cook i Dajar. W tej chwili trwają ostatnie prace w lokalach najemców.

Nowocześnie i ekologicznie

W centrum wyprzedażowym zastosowano rozwiązania, zgodne ze standardami ochrony środowiska, sprzyjające m.in. oszczędności wody, energii elektrycznej i dbające o jakość powietrza wewnątrz. Silesia Outlet została tak zaprojektowana, by maksymalnie wykorzystać światło dzienne – dzięki szerokim świetlikom wzdłuż wszystkich pasaży handlowych. Sztuczne oświetlenie w całości wykonane zostało w technologii LED. System ogrzewania i chłodzenia lokali najemców bazuje na pompach ciepła, dużo bardziej ekonomicznych i efektywnych niż tradycyjne grzejniki.

W pasażach handlowych zastosowane zostały tzw. rooftopy, minimalizujące straty ciepła. System posiada też specjalne filtry, zapewniające wysoką jakość powietrza. W toaletach i łazienkach zamontowane zostały czujniki światła i baterie wody, sterowane fotokomórką, podobnie jak w dozownikach mydła. W całym obiekcie ustawione zostaną kosze na śmieci z funkcją segregacji odpadów.

Zrealizowaliśmy już właściwie cały zakres prac. Dobiegają końca odbiory techniczne i rozruchy poszczególnych instalacji – mówi Krzysztof Godleś, dyrektor ds. rozwoju 6B47, inwestora projektu. – Montujemy detale, meble oraz elementy wyposażenia, punkty informacji wizualnej z monitorami dotykowymi oraz aplikacjami nawigacyjnymi, a także nośniki promujące ofertę, strefy relaksu z punktami ładowania urządzeń mobilnych, czy plac zabaw dla dzieci. Na zewnątrz stopniowo aranżowane są tereny zielone, a także malowane i instalowane oznakowanie poziome.

Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system