2019-01-28

Otwock czeka na galerię

W listopadzie ma zostać otwarta Galeria Kupiecka w Otwocku. Na razie obiekt kompletuje najemców.

Otwock czeka na galerię Wizualizacja:Galeria Kupiecka

Galeria Kupiecka będzie dysponowała 10 tys. m2 powierzchni handlowej. Jej inwestorem jest  spółka WOT Invest. W trzecim kwartale 2018 roku inwestor potwierdził podpisanie umowy najmu z siecią Top Market (jej sklep zajmie powierzchnię 1,2 tys. m2), Media Expert (700 m2) oraz Rossmanem. W tym roku do grona najemców dołączyły kolejne marki. Sukcesem zakończyły się negocjacje z siecią obuwniczą CCC. Oprócz tego sklep na terenie Galerii Kupieckiej uruchomi też sportowa marka Martes Sport oraz Vistula Group, która uruchomi w Galerii salony Vistula i Wólczanka, oferujące modę męską.  Jak twierdzi inwestor, chętnych na komercjalizację powierzchni w nowej galerii nie brakuje. Dziś już wiadomo, że poza wymienionymi wcześniej markami w obiekcie znajdzie się również biuro podróży, kantor, bawialnia dla dzieci oraz mniejsze butiki odzieżowe.
Galeria Kupiecka ma nawiązywać stylistyką do dawnego Otwocka. Elewacja inspirowana jest stylem „świdermajer”, charakterystycznym dla domów letniskowych z przełomu XIX i XX wieku, ulokowanych po wschodniej stronie Wisły. Oprócz sklepów i punktów usługowych wewnątrz obiektu znajdzie się też przestrzeń o powierzchni 450 m2, która będzie wykorzystywana do organizacji eventów.
Inwestor Galerii, spółka WOT Invest, planuje otwarcie obiektu pod koniec listopada 2019 roku. Za komercjalizację projektu odpowiadają Origo Group i Patco Property. Generalnym wykonawcą obiektu jest Budimex SA.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system