2014-03-01

Sklep dla każdego

Quiosque zmienia aranżację salonów. Czy nowy wygląd sklepów odzieżowych przyciągnie klientów?

Sklep dla każdego fot. Quiosque

W ubiegłym roku Quiosque rozpoczął zmiany wizerunkowe w liczącej ponad 100 sklepów sieci. Na początek udoskonalono kolekcję ubrań, aby jeszcze lepiej odpowiadała potrzebom klientek. Równocześnie zaczął się proces związany z odświeżeniem aranżacji sklepów. W butikach Quiosque będą teraz dominować jasne i pastelowe barwy oraz drewniane elementy dekoracyjne. Firma wprowadza do swoich sklepów również specjalnie zaprojektowane meble i lampy.


Nowy projekt zakłada, że salony będą  większe, bardziej przestronne i komfortowe. Wprowadzimy w nich rozwiązania architektoniczne, które ułatwią robienie zakupów naszym klientkom i umilą czas spędzony w sklepie ich towarzyszom – wyjaśnia Magdalena Majchrzak-Puczyńska, dyrektor ds. handlu i marketingu Quiosque. - Większa powierzchnia sklepów umożliwiła nam zbudowanie przymierzalni, w których wraz z mamą może przebywać jej pociecha śpiąca w wózku, lub bawiąca się, ale pod okiem spokojnie przymierzającej nową kreację mamy. Udało nam się również wydzielić „kącik  zmęczonego męża”, gdzie można wygodnie usiąść i chwilę odpocząć w oczekiwaniu na wybierającą ubrania partnerkę.

 

Zmiany pojawią się na razie w nowych sklepach Quiosque, ale stopniowo będą wprowadzane również do starszych placówek. W tym roku firma zamierza przyspieszyć rozwój sieci, która liczy 110 sklepów. Do końca roku ma ich być 115. Quiosque chce otwierać swoje sklepy głównie w centrach handlowych, w lokalach o powierzchni przekraczającej 120 m2. Punkty Quiosque działające przy ulicy muszą mieć co najmniej 100 m2. (mak)