2018-10-24

Najemcy zostają w Gemini Park

Tarnowska galeria Gemini Park przedłuża umowy ze strategicznymi najemcami. Na pozostanie w obiekcie zdecydowały się m.in. marki Douglas i Monnari.

Najemcy zostają w Gemini Park Fot. Gemini Park Tarnów

W ciągu ostatnich miesięcy 10 najemców Gemini Park Tarnów zdecydowało się na przedłużenie swoich umów najmu, a tym samym dalszą działalność w największym w Tarnowie centrum handlowym. Są wśród nich m.in. Deichmann, Ochnik, Big Star, Levi’s/Mustang,  J.Fryderyk, Grycan i Hebe. Ostatnio na przedłużenie umowy na kolejne lata zdecydowała się też niemiecka sieć perfumerii Douglas i polska marka odzieżowa Monnari. Obie marki pozostaną w swoich dotychczasowych lokalach, zajmując odpowiednio 263 m2 i 242 m2 powierzchni.
Jednocześnie, jak podkreślają przedstawiciele obiektu, w toku są już kolejne rozmowy z najemcami, których najem dobiega końca.

- Efekty rozmów zapowiadają się obiecująco. Nasi najemcy widzą ogrom pracy, jaki wykonano w budowaniu pozycji galerii. Doceniają fakt, że w krótkim czasie staliśmy się liderem w swoim regionie i przyciągamy coraz więcej klientów, także spoza Tarnowa. Wielu najemców dostrzega w tym biznesową okazję na rozwój – mówi Zbigniew Nowak, dyrektor Gemini Park Tarnów. – Gemini Park to galeria, w której najemcy zarabiają. Od kilku lat notujemy stale rosnące obroty i to we wszystkich segmentach naszej oferty. Tylko I półrocze 2018 zamknęliśmy z 5,5- procentowym wzrostem, w porównaniu z podobnym okresem przed rokiem. Skutecznie opieramy się także wpływowi zakazu handlu w niedzielę. Rosną u nas również obroty przypadające na 1 m2. Dziś wynoszą 850 zł.

Nie bez znaczenia dla decyzji inwestorów jest także zmieniający się profil klienta Gemini Park.

– Z jednej strony nasi klienci młodnieją. Z drugiej stają się coraz zamożniejsi i chętnie wydają nadwyżkę gotówki w galerii. Zmieniają się także oczekiwania wobec galerii. Dziś mamy do czynienia z klientem aspiracyjnym, który chce w Tarnowie robić zakupy bez kompleksów, mając dostęp do podobnej oferty jak w np. w dużych galeriach w Krakowie – dodaje Zbigniew Nowak.

To, zdaniem Nowaka, tworzy najemcom spore pole do rozwoju w obiekcie.

– W Gemini Park można dziś znaleźć wszystkie elementy, które decydują o rynkowym sukcesie najemcy. Po pierwsze jest wyraźna potrzeba rynku i aspirujący klient. Po drugie jest nowoczesna przestrzeń galerii, w której można się rozwijać. Po trzecie jest perspektywa, bo tarnowski rynek to rynek perspektywiczny, który w najbliższych latach będzie zaskakiwał – mówi dyrektor Gemini Park Tarnów.

Gemini Park Tarnów to największe centrum handlowe w Tarnowie i regionie. Na ponad 42,5 tys. m2 znajduje się tutaj ponad 120 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system