2018-10-01

Inwestycja z rozmachem

Planowane w grodzie Kraka centrum handlowe Cracovia Outlet kusi najemców dobrą lokalizacją i ogromną powierzchnią handlową.

Inwestycja z rozmachem Wizualizacja Cracovia Outlet

Cracovia Outlet to nowoczesny park handlowy, powstający w krakowskiej dzielnicy Czyżyny. Na 15 hektarach zaplanowano wielkopowierzchniowy sklep meblowy i dwa parki handlowe typu convenience ze sklepami z wyposażeniem wnętrz, bogatą ofertą spożywczą, popularnymi sieciami dyskontowymi i największym w Krakowie centrum fitness. Do tego dochodzi centrum outletowe, o powierzchni 21 tys. m2, z zaplanowanymi 120 sklepami. W obiekcie przewidziano też parking dla 2 tys. pojazdów.

Centrum będzie bardzo dobrze skomunikowane  z autostradą A4, łączącą Rzeszów, Kraków i Wrocław oraz z  drogą ekspresową S7, łączącą Gdańsk z Krakowem. Sprawia to, że zakupy będą mogły tu robić także osoby spoza aglomeracji krakowskiej. A to nie jedyne zalety tej lokalizacji. Teren jest dobrze skomunikowany z centrum miasta, a poza tym w najbliższym sąsiedztwie powstają nowe osiedla mieszkaniowe.

Zgodnie z wynikami badań GFK Group z 2016 r. w strefie do 45 minut dojazdu mieszka tu ok. 1,1 mln ludzi, a w najbliższej okolicy, czyli do 20 minut dojazdu, żyje ok. 650 tys. osób, przyszłych klientów centrum Cracovia Outlet – mówi Katarzyna Szabelska, zastępca dyrektora z firmy BOIG, która odpowiada za komercjalizację obiektu. – Realizowane i planowane w mieście inwestycje drogowe wpłyną na rozszerzenie stref dojazdu do 10 oraz do 20 minut poprzez zwiększenie dostępności analizowanej lokalizacji dla mieszkańców dalszych części miasta, zwłaszcza Nowej Huty. Dodatkowo do najemców, którzy zdecydowali się na wejście do centrum, przemawia i to, że Cracovia Outlet będzie wykorzystywać efekt synergii z parkiem handlowym, na którego terenie powstanie. To stwarza idealne możliwości klientom: będą oni mogli w komfortowy sposób korzystać ze wszystkich stref kompleksu handlowego.

Planowany termin uzyskania pozwolenia na budowę to pierwsza połowa 2019 roku. Otwarcie centrum Cracovia Outlet wraz z całym kompleksem handlowym zaplanowano natomiast na drugą połowę 2020 roku.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system